Standard Liege - KRC Genk 1-1 (0-0). Liga belgijska - 1. kolejka First Division A

23 lipca na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 1. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i KRC Genk. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 9 000 widzów.

1. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-23 20:45 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 9000 | Arbiter: Lawrence Visser
Standard Liege
KRC Genk
1
1
K. Laifis 69'
T. Bongonda 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 94 spotkania jedenastka Standardu Liege wygrała 49 razy i zanotowała 24 porażki oraz 21 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Moussie Sissako z zespołu gospodarzy. Była to 32. minuta spotkania.

W 55. minucie kartkę dostał Bryan Heynen, piłkarz KRC Genk. W 62. minucie za Ebere'a Onuachu wszedł Cyriel Dessers.

Tymczasem zawodnicy Standardu Liege nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 69. minucie bramkę zdobył Konstantinos Laifis. Asystę zaliczył Hugo Siquet.

Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Standardu Liege: Jackson Muleka, Hugo Siquet, Gojko Cimirot, Klauss, na ich miejsce weszli: Denis Drăguş, Collins Fai, Eden Shamir, Olivier Dumont. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juni Ito, Angela Preciada, Patrika Hroszovskiego zajęli: Joseph Paintsil, Bastien Toma, Carel Eiting. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Joseph Paintsil z KRC Genk.

Piłkarze KRC Genk nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Théo Bongonda. Asystę przy golu zanotował Cyriel Dessers.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Maarten Vandevoordt
32′ Moussa Sissako
Ángelo Smit Preciado Quiñónez87′
 69′ Konstantinos Laifis
Mujaid Sadick Aliu
Ameen Al Dakhil
Mark Alexander McKenzie
Samuel Christopher Bastien
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
74′ Hugo Siquet
Patrik Hroszovsky87′
Nicolas Gavory
Junya Ito71′
Nicolas Thierry Raskin
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo  90′
74′ Gojko Cimirot
Bryan Heynen55′
70′ Jackson Muleka Kyanvubu
Mike Trésor Ndayishimiye
80′ João Klauss de Mello
Ebere Paul Onuachu62′
Matthieu Luka Epolo
Tobe Leysen
74′ Collins Ngoran Suiru Fai
Simen Kristiansen Juklerød
Nathan Ngoy
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Damjan Pavlovic
Carel Willem Hendrik Eiting87′
80′ Olivier Dumont
Bastien Toma87′
74′ Eden Shamir
Cyriel Dessers62′
70′ Denis Mihai Drăguş
Joseph Martin Paintsil71′ 88′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Standardu Liege obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.