Standard Liege - KAA Gent 2-1 (0-1). Liga belgijska - 2. kolejka First Division A

8 maja na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 2. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i KAA Gent. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 2-1.

R. Bezus 8'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 113 pojedynków zespół Standardu Liege wygrał 51 razy i zanotował 40 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze KAA Gent otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Roman Bezus. Przy strzeleniu gola pomógł Alessio Castro-Montes.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vadis Odjidja-Ofoe z zespołu gości. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KAA Gent.

Trener Standardu Liege postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Alexandra Caluta i na pole gry wprowadził napastnika Abdoula Tapsobę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Standardu Liege w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Selim Amallah. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Abdoul Tapsoba.

Chwilę później trener KAA Gent postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Yonas Malede, a murawę opuścił Tarik Tissoudali. W tej samej minucie Roman Bezus został zmieniony przez Svena Kumsa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Standard Liege: Selimowi Amallahowi w 70. i Nicolasowi Gavory'emu w 72. minucie.

Niedługo później Michel-Ange Balikwisha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Standardu Liege, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 80. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze KAA Gent: Laurent Depoitre, Niklas Dorsch, a na ich miejsce weszli Vadis Odjidja-Ofoe, Elisha Owusu. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sinan Bolat
74′ Allan Delferriere
Alessio Castro-Montes
72′ Nicolas Gavory
Michael Ngadeu-Ngadjui
59′ Alexandro Calut
Vadis Odjidja-Ofoe 80′ (k.) 45′ 82′
66′ Gojko Cimirot
Roman Bezus  8′ 65′
 77′ Michel-Ange Balikwisha
Elisha Owusu82′
85′ João Klauss de Mello
Roman Jaremczuk
 61′ 70′ Selim Amallah
Tarik Tissoudali65′
Jean-Francois Gillet
Davy Roef
74′ Collins Ngoran Suiru Fai
Dino Arslanagić
Nathan Ngoy
Alexandre De Bruyn
Damjan Pavlovic
Niklas Bernd Dorsch82′ 89′
66′ Samuel Christopher Bastien
Sven Kums65′
Eden Shamir
Laurent Depoitre82′
59′ 90′ Abdoul Fessal Tapsoba
Yonas Malede65′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Standardu Liege w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.