Standard Liege - Anderlecht Bruksela 0-1 (0-1). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

19 września na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i Anderlechtu Bruksela. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu Bruksela 1-0. Pojedynek obejrzało 24 000 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-19 18:30 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 24000 | Arbiter: Nicolas Laforge
Standard Liege
RSC Anderlecht Bruksela
0
1
L. Refaelov 12'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 139 razy. Zespół Anderlechtu Bruksela wygrał aż 60 razy, zremisował 43, a przegrał tylko 36.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Standardu Liege. W siódmej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ameen Al Dakhil osłabiając tym samym zespół Standardu Liege.

W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Gómeza, piłkarza Anderlechtu Bruksela.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lior Refaelov dla drużyny Anderlechtu Bruksela. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Yari Verschaeren.

W 13. minucie za Gojka Cimirota wszedł Nathan Ngoy. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Taylora Harwooda-Bellisa z Anderlechtu Bruksela, a w 37. minucie Klaussa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Anderlechtu Bruksela.

Między 46. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Anderlechtu Bruksela: Sergio Gómez, Lior Refaelov, Yari Verschaeren, Anouar Ait, na ich miejsce weszli: Bogdan Vasylyovych, Francis Apelete, Benito Raman, Majeed Ashimeru. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Bastiena, Nielsa Nkounkou, Nicolasa Gavory'ego zajęli: Hamza Rafia, Collins Fai, Daouda Peeters. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Standard Liege: Nielsowi Nkounkou w 67. i Selimowi Amallahowi w 84. minucie.

W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Collinsa Faiego ze Standardu Liege. W 87. minucie w drużynie Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Joshua Zirkzee wszedł za Christiana Kouamégo. Chwilę później trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Denis Drăguş, a murawę opuścił Jackson Muleka.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał żółte kartki Joshui Zirkzeemu, Majeedowi Ashimeru z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Michael Amir Murillo Bermudez
7′ Ameen Al Dakhil
Taylor Harwood-Bellis24′
70′ Nicolas Gavory
Wesley Theodorus Hoedt
67′ 69′ Niels Nkounkou
Sergio Gómez Martín9′ 46′
Nicolas Thierry Raskin
Mats Kristoffer Olsson
69′ Samuel Christopher Bastien
Anouar Ait El Hadj72′
13′ Gojko Cimirot
Lior Refaelov  12′ 61′
88′ Jackson Muleka Kyanvubu
Joshua Jon Cullen
37′ João Klauss de Mello
Yari Verschaeren72′
84′ Selim Amallah
Christian Michael Kouamé Kouakou87′
Matthieu Luka Epolo
Colin Coosemans
69′ 84′ Collins Ngoran Suiru Fai
Lisandro Magallán
13′ Nathan Ngoy
Bogdan Vasylyovych Mykhaylichenko46′
70′ Daouda Peeters
Francis Apelete Amuzu61′
69′ Hamza Rafia
Majeed Ashimeru72′ 90′
Aron Leonard Dønnum
Benito Raman72′
88′ Denis Mihai Drăguş
Joshua Orobosa Zirkzee87′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Standardu Liege otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.