Sporting Charleroi - Zulte-Waregem 1-1 (1-0). Liga belgijska - 24. kolejka First Division A

W starciu 24. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 7 lutego, drużyna Sportinga Charleroi zremisowała z Zulte-Waregem 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stade du Pays de Charleroi.

24. kolejka Belgia - First Division A
2021-02-07 16:00 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Arbiter: Wesli De Cremer
Royal Charleroi Sporting Club
SV Zulte-Waregem
1
1
A. Benchaib 1'
G. Bruno 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Sportinga Charleroi wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy objęła prowadzenie. W pierwszej minucie Amine Benchaib dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Ali Gholizadeh.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Charleroi.

Trener Sportinga Charleroi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Shamar Nicholson, a murawę opuścił Kaveh Rezaei. W 71. minucie Ali Gholizadeh został zastąpiony przez Cristiana Benaventego.

W 79. minucie Amine Benchaib został zmieniony przez Łukasza Teodorczyka, a za Mamadou Falla wszedł na boisko Marco Ilaimaharitra, co miało wzmocnić zespół Sportinga Charleroi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jelle'a Vossena na Antoine'a Colassina. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mamadou Diarrę z Zulte-Waregem, a w 89. minucie Rémego Descampsa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Gianni Bruno. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Dwie minuty później w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. Mathieu De Smet wszedł za Gianniego Brunona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rezaei
89′ Rémy Descamps
Omar Govea
71′ Ali Gholizadeh
Ibrahima Khaliloulah Seck
80′ Mamadou Fall
Damien Marcq
Ryota Morioka
Gianni Bruno  90′ 90′
 1′ 79′ Amine Benchaib
Jelle Vossen84′
61′ Kaveh Rezaei
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé82′
Nicolas Penneteau
Sammy Bossut
Cedric Kipre
Ewoud Pletinckx
71′ Cristian Benavente Bristol
Panagiotis Armenakas
Massimo Bruno
Antoine Benjamin Colassin84′
80′ Marco Ilaimaharitra
Abdoulaye Sissako
61′ Shamar Amaro Nicholson
Bassem Srarfi
79′ Łukasz Teodorczyk
Mathieu De Smet90′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Sportinga Charleroi w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.