Sporting Charleroi - Saint-Truidense 0-0. Liga belgijska - 29. kolejka First Division A

W meczu 29. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 5 marca, zespół Sportinga Charleroi zremisował z Saint-Truidense 0-0. Starcie odbyło się na Stade du Pays de Charleroi.

29. kolejka Belgia - First Division A
2021-03-05 20:45 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Arbiter: Lawrence Visser
Royal Charleroi Sporting Club
Sint-Truidense VV
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 63 spotkania jedenastka Saint-Truidense wygrała 19 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 25 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 20. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Trener Sportinga Charleroi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shamara Nicholsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Kaveh Rezaei. W 56. minucie Ali Gholizadeh zastąpił Łukasza Teodorczyka.

Chwilę później trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Duckens Nazon, a murawę opuścił Yuma Suzuki. W 73. minucie Massimo Bruno został zmieniony przez Amine Benchaib, a za Jordana Botakę wszedł na boisko Jules Van Cleemput, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Charleroi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stana Van Dessla na Facunda Colidia w 87. minucie.

Dimitri Dominique Lavalée
73′ Jordan Rolly Botaka
Steve Danny Marc De Ridder
56′ Ali Gholizadeh
Stan Van Dessel87′
56′ Kaveh Rezaei
Ilombé Mboyo
73′ Massimo Bruno
Yuma Suzuki45′ 59′
Nicolas Penneteau
Kenny Steppe
73′ Jules Van Cleemput
Maximiliano Caufriez
73′ Amine Benchaib
Christian Brüls
Mamadou Fall
Mory Konaté
Saido Berahino
Facundo Colidio87′
56′ Shamar Amaro Nicholson
Wolke Johannes Janssens
56′ Łukasz Teodorczyk
Duckens Moses Nazon59′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Sportinga Charleroi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Saint-Truidense w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.