Sporting Charleroi - Oud-Heverlee 1-1 (0-1). Liga belgijska - 22. kolejka First Division A

27 stycznia na Stade du Pays de Charleroi odbył się pojedynek 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Sportinga Charleroi i Oud-Heverlee. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

22. kolejka Belgia - First Division A
2021-01-27 21:00 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Arbiter: Kevin Van Damme
Royal Charleroi Sporting Club
Oud-Heverlee Leuven
1
1
D. Dessoleil 61'
K. Sowah 12'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Oud-Heverlee wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Oud-Heverlee nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Kamal Sowah dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Siebe Schrijvers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oud-Heverlee.

Między 46. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Drugą połowę jedenastka Sportinga Charleroi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saida Berahino wszedł Kaveh Rezaei. Także w zespole Oud-Heverlee w czasie przerwy zaszły zmiany, za Xaviera Merciera wszedł Derrick Tshimanga.

Dopiero w drugiej połowie Dorian Dessoleil wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, zdobywając bramkę w 61. minucie pojedynku. W 64. minucie kartkę otrzymał Kristiyan Aleksandrov z jedenastki gości.

W 67. minucie Thibault Vlietinck został zastąpiony przez Oliviera Mynego. Kibice Oud-Heverlee nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daana Vekemansa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Arthur Allemeersch. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Oud-Heverlee doszło do zmiany. Musa Al-Taamari wszedł za Siebe'a Schrijversa.

Chwilę później trener Sportinga Charleroi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Łukasz Teodorczyk, a murawę opuścił Shamar Nicholson. W tej samej minucie w drużynie Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Massimo Bruno wszedł za Mamadou Falla. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Musę Al-Taamariego, zawodnika gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa
 61′ Dorian Dessoleil
Václav Jemelka
Joris Kayembe Ditu
Casper De Norre
46′ Guillaume Olivier Gillet
Mathieu Maertens
Ali Gholizadeh
Kristiyan Aleksandrov Malinov64′
49′ 82′ Mamadou Fall
Xavier Mercier46′
Ryota Morioka
Kamal Sowah  12′
46′ Saido Berahino
Arthur Allemeersch67′
82′ Shamar Amaro Nicholson
Derrick Katuku Tshimanga46′ 60′
82′ Massimo Bruno
David Hubert
Marco Ilaimaharitra
Olivier Myny67′
46′ Kaveh Rezaei
Musa Suleiman Al-Taamari81′ 90′
82′ Łukasz Teodorczyk
Daan Vekemans67′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Sportinga Charleroi w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.