Sporting Charleroi - KRC Genk 2-0 (0-0). Liga belgijska - 11. kolejka First Division A

17 października na Stade du Pays de Charleroi odbył się pojedynek 11. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Sportinga Charleroi i KRC Genk. Mecz zakończył się zwycięstwem Sportinga Charleroi 2-0. Na stadionie zasiadło 9 226 widzów.

11. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-17 18:30 | Stadion: Stade du Pays de Charleroi | Widzów: 9226 | Arbiter: Lawrence Visser
Royal Charleroi Sporting Club
KRC Genk
2
0
S. Nicholson 56'
A. Gholizadeh 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 76 starć zespół Sportinga Charleroi wygrał 34 razy i zanotował 28 porażek oraz 14 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga Charleroi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Shamar Nicholson. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryota Morioka.

W 69. minucie Joris Kayembe zastąpił Karima Zedadkę. W 81. minucie karnego dla KRC Genk nie wykorzystał Ebere Onuachu. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Marka McKenziego i na pole gry wprowadził napastnika Iké Ugbo, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie trafił Ali Gholizadeh. Przy strzeleniu gola asystował Adem Zorgane.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w zespole KRC Genk za Kristiana Thorstvedta wszedł Mike Trésor, a w jedenastce Sportinga Charleroi Ali Gholizadeh zmienił Anassa Zaroury'ego. Trener Sportinga Charleroi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mamadou Falla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Shamar Nicholson. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Guillaume Gillet wszedł za Adema Zorganego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Mark Alexander McKenzie82′
 88′ 89′ Ali Gholizadeh
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Jackson Tchatchoua
Bryan Heynen
69′ Joris Kayembe Ditu
Junya Ito
90′ Adem Zorgane
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Marco Ilaimaharitra
Patrik Hroszovsky
 56′ 89′ Shamar Amaro Nicholson
Jhon Janer Lucumí Bonilla
90′ Guillaume Olivier Gillet
Carel Willem Hendrik Eiting
69′ Karim Zedadka
Luca Oyen
Chris Vianney Bedia
Bastien Toma
89′ Mamadou Fall
Mike Trésor Ndayishimiye89′
89′ Anass Zaroury
Iké Dominique Ugbo82′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół KRC Genk w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.