Reklama

Reklama

Sporting Charleroi - Eupen 2-3 (1-3). Liga belgijska - 34. kolejka First Division A

W pojedynku 34. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Sportinga Charleroi przegrała z Eupen 2-3 (1-3). Starcie odbyło się na Stade du Pays de Charleroi.

W  pojedynku 34. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 17 kwietnia, drużyna Sportinga Charleroi przegrała  z Eupen  2-3 (1-3). Starcie odbyło się na Stade du Pays de Charleroi.

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Sportinga Charleroi zajmował 12., natomiast drużyna Eupen - 13. miejsce.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Sportinga Charleroi wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Jordan Botaka został zmieniony przez Alego Gholizadeha.

W 19. minucie kartką został ukarany Cedric Kipre, piłkarz Sportinga Charleroi.

Reklama

W tej samej minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Smaila Prevljaka. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

W 28. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Smail Prevljak z Eupen. Asystę zaliczył Aleksandar Boljević.

Piłkarze Sportinga Charleroi szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Ali Gholizadeh. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Amine Benchaib.

W 33. minucie sędzia przyznał kartkę Marcowi Ilaimaharitrze z zespołu gospodarzy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gola samobójczego strzelił zawodnik Sportinga Charleroi Cedric Kipre.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Łukasz Teodorczyk ze Sportinga Charleroi. Była to 46. minuta pojedynku. Na drugą połowę jedenastka Sportinga Charleroi wyszła w zmienionym składzie, za Shamara Nicholsona wszedł Łukasz Teodorczyk.

A trener Eupen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliena Fontaine'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Smail Prevljak. W 56. minucie Stef Peeters został zmieniony przez Jensa Coolsa, a za Knowledge'a Musonę wszedł na boisko Jonathan Heris, co miało wzmocnić zespół Eupen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amine Benchaib na Anthony'ego Descotte'a. Niedługo później trener Sportinga Charleroi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Kaveh Rezaei, a murawę opuścił Massimo Bruno. W 81. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Marco Ilaimaharitra.

W 83. minucie Aleksandar Boljević został zmieniony przez Andreasa Becka, a za Konana Jocelyna wszedł na boisko Amara Baby, co miało wzmocnić drużynę Eupen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guillaume'a Gilleta na Redę Akbib. Zespołowi Sportinga Charleroi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Eupen.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Sportinga Charleroi przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL