Sint-Truidense VV - YR KV Mechelen 2-1 (2-0). Liga belgijska - 32. kolejka First Division A

3 kwietnia na Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się starcie 32. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i KV Mechelen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Saint-Truidense 2-1.

I. de Camargo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 meczów zespół KV Mechelen wygrał 21 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint-Truidense w 11. minucie spotkania, gdy Yuma Suzuki zdobył pierwszą bramkę. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Daiki Hashioka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sandemu Walshowi z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saint-Truidense w 42. minucie spotkania, gdy Ilombé Mboyo strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener KV Mechelen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolę Storma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Geoffry Hairemans. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. Drugą połowę zespół KV Mechelen rozpoczął w zmienionym składzie, za Victora Wernerssona wszedł Issa Kaboré.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Issa Kaboré z KV Mechelen. W 71. minucie Steven Defour został zastąpiony przez Igora Rincka. Po chwili trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Mory Konaté, a murawę opuścił Christian Brüls.

W 87. minucie w jedenastce Saint-Truidense doszło do zmiany. Stan Van Dessel wszedł za Facunda Colidia.

Bramkarz Saint-Truidense wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Igor Rinck. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Aster Vranckx.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Saint-Truidense: Oleksandr Filippov, Wolke Johannes, a na ich miejsce weszli Ilombé Mboyo, Steve De Ridder. Zespołowi KV Mechelen zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Saint-Truidense.

Victor Christoffer Wernersson46′
81′ Christian Brüls
Steven Defour71′
 42′ (k.) 90′ Ilombé Mboyo
Rob Schoofs
87′ Facundo Colidio
Aster Jan Vranckx
90′ Steve Danny Marc De Ridder
Geoffry Hairemans46′
Dimitri Dominique Lavalée
Ferdy Druijf
 11′ Yuma Suzuki
Abdallah Kerim Mrabti
Kenny Steppe
Gaëtan Coucke
Ko Matsubara
Sheldon Michael Louis Bateau
81′ Mory Konaté
Issa Kaboré46′ 65′
87′ Stan Van Dessel
Siemen Voet
90′ Oleksandr Filippov
Onur Kaya
90′ Wolke Johannes Janssens
Igor Alberto Rinck de Camargo71′  90′
Duckens Moses Nazon
Nikola Storm46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Saint-Truidense żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół KV Mechelen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.