Sint-Truidense VV - Oud-Heverlee Leuven 3-1 (2-1). Liga belgijska - 20. kolejka First Division A

W pojedynku 20. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Saint-Truidense zwyciężyła z Oud-Heverlee 3-1 (2-1). Mecz odbył się na Stayen w Sincie-Truidenie.

T. Henry 25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Oud-Heverlee wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Yuma Suzuki. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ilombé Mboyo.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, zespół Oud-Heverlee doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Thomas Henry. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pierre-Yves Ngawa osłabiając tym samym drużynę gości.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie Ilombé Mboyo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jorge Teixeira.

W 50. minucie żółtą kartkę otrzymał Yuma Suzuki z Saint-Truidense.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saint-Truidense w 53. minucie spotkania, gdy Yuma Suzuki zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Ilombé Mboya.

W 60. minucie Thibault Vlietinck został zastąpiony przez Siebe'a Schrijversa. Kibice Oud-Heverlee nie mogli już doczekać się wprowadzenia Musę Al-Taamariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mathieu Maertens. Na 12 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Pol García, zawodnik gospodarzy.

Niedługo później trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Facundo Colidio, a murawę opuścił Christian Brüls. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa37′
78′ Pol García Tena
Mathieu Maertens60′
82′ Steve Danny Marc De Ridder
Kamal Sowah
89′ Christian Brüls
David Hubert
 10′, 53′ 50′ 73′ Yuma Suzuki
Xavier Mercier
 39′ 82′ Ilombé Mboyo
Thomas Henry  25′
Kenny Steppe
Oregan Ravet
82′ Samuel Asamoah
Toon Raemaekers
Ibrahima Sory Sankhon
Derrick Katuku Tshimanga
89′ Facundo Colidio
Andy King
82′ Oleksandr Filippov
Musa Suleiman Al-Taamari60′
Wolke Johannes Janssens
Joshua Felix Okpoda Eppiah82′
73′ Jarne Steuckers
Siebe Schrijvers60′

Piłkarze Oud-Heverlee dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Oud-Heverlee w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.