Sint-Truidense VV - KRC Genk 1-2 (1-0). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

W meczu 8. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 19 września, jedenastka Saint-Truidense przegrała z KRC Genk 1-2 (1-0). Mecz na Stadionie Stayen w Sincie-Truidenie obejrzało 6 000 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-19 13:30 | Stadion: Stadion Stayen | Widzów: 6000 | Arbiter: Lothar D'hondt
P. Onuachu 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Zespół KRC Genk wygrał aż 28 razy, zremisował 15, a przegrał tylko siedem.

Drużyna Saint-Truidense od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Steve'owi De Ridderowi z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Saint-Truidense otworzyli wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Yuma Suzuki. W zdobyciu bramki pomógł Daiki Hashioka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Saint-Truidense.

W 57. minucie kartkę dostał Gerardo Arteaga, zawodnik gości. W 58. minucie w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Christian Brüls wszedł za Steve'a De Riddera.

W 60. minucie Patrik Hroszovsky zastąpił Bryana Heynena. W tej samej minucie w drużynie KRC Genk doszło do zmiany. Ebere Onuachu wszedł za Iké Ugbo. Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Lucę Oyena i na pole gry wprowadził napastnika Josepha Paintsila. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedenastka Saint-Truidense niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Joseph Paintsil. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ángelo Preciado.

W 75. minucie w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Taichi Hara wszedł za Daichiego Hayashiego. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Mory'emu Konatému z Saint-Truidense.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KRC Genk w 83. minucie spotkania, gdy Ebere Onuachu strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Junya Ito.

W 84. minucie Christopher Durkin został zmieniony przez Tatsuyę Ito, co miało wzmocnić drużynę Saint-Truidense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bastiena Tomę na Jhona Lucumíego oraz Ángela Preciada na Daniela Muñoza. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Daikiemu Hashioce i Taichiemu Harze. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Mark Alexander McKenzie
90′ Daiki Hashioka
Gerardo Daniel Arteaga Zamora57′
33′ 58′ Steve Danny Marc De Ridder
Bastien Toma88′
84′ Christopher James Durkin
Junya Ito
Liberato Gianpaolo Cacace
Luca Oyen61′
80′ Mory Konaté
Patrik Hroszovsky60′
75′ Daichi Hayashi
Mike Trésor Ndayishimiye
 45′ Yuma Suzuki
Daniel Muñoz Mejía88′
58′ Christian Brüls
Bryan Heynen60′
75′ 90′ Taichi Hara
András Németh
84′ Tatsuya Ito
Ebere Paul Onuachu60′  83′
Wolke Johannes Janssens
Joseph Martin Paintsil61′  73′

Zespół KRC Genk był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Saint-Truidense dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Saint-Truidense w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.