Sint-Truidense VV - KAA Gent 2-1 (1-1). Liga belgijska - 1. kolejka First Division A

25 lipca na Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się spotkanie 1. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i KAA Gent. Starcie zakończyło się zwycięstwem Saint-Truidense 2-1. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

1. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-25 21:00 | Stadion: Stadion Stayen | Widzów: 2000 | Arbiter: Jan Boterberg
A. Hanche-Olsen 2'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 76 meczów zespół KAA Gent wygrał 34 razy i zanotował 24 porażki oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół KAA Gent trafił do bramki rywala. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Hanche-Olsen. Asystę zanotował Michael Ngadeu-Ngadjui.

Piłkarze gospodarzy nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 12. minucie Ilombé Mboyo wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Ko Matsubara.

W 29. minucie za Júniora Piusa wszedł Jonathan Buatu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stana Van Dessla z Saint-Truidense, a w 66. minucie Andreasa Hanchego-Olsena z drużyny przeciwnej. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze KAA Gent: Tarik Tissoudali, Vakoun Bayo, a na ich miejsce weszli Gianni Bruno, Yonas Malede.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Saint-Truidense przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Christian Brüls. Asystę przy golu zanotował Wolke Johannes.

Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze KAA Gent: Matisse Samoise, Andrew Hjulsager, Núrio Fortuna, na ich miejsce weszli: Alessio Castro-Montes, Sven Kums, Christopher Opéri. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aboubakary'ego Koity, Ilombé Mboya zajęli: Nelson Balongo, Steve De Ridder. W 80. minucie arbiter ukarał kartką Wolke'a Johannes'a, zawodnika Saint-Truidense. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Joseph Stanley Okumu
29′ Júnior Udeme Pius
Michael Ngadeu-Ngadjui
 67′ Christian Brüls
Vadis Odjidja-Ofoe
80′ Wolke Johannes Janssens
Matisse Samoise79′
60′ Stan Van Dessel
Julien Ariel De Sart
83′ Aboubakary Koita
Núrio Domingos Matias Fortuna79′
Christopher James Durkin
Andrew Hjulsager79′
Ko Matsubara
Gianni Bruno64′
 12′ 89′ Ilombé Mboyo
Yonas Malede64′
Kenny Steppe
Davy Roef
29′ Jonathan Buatu Mananga
Alessio Castro-Montes79′
89′ Steve Danny Marc De Ridder
Bruno Godeau
Mathias Delorge-Knieper
Christopher Opéri79′
Seung-Woo Lee
Sven Kums79′
83′ Nelson Felix Balongo Lissondja Vha
Vakoun Issouf Bayo64′
Oleksandr Filippov
Tarik Tissoudali64′

Przewaga zespołu KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Saint-Truidense wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.