Sint-Truidense VV - Club Brugge KV 1-2 (0-2). Liga belgijska - 30. kolejka First Division A

W starciu 30. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 10 stycznia, zespół Saint-Truidense przegrał z FC Brugge 1-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stayen w Sincie-Truidenie.

N. Lang 35'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 85 meczów zespół FC Brugge wygrał 51 razy i zanotował 14 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Brugge nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie Bas Dost dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Charles De Ketelaere.

Drużyna Saint-Truidense ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie wynik na 0-2 podwyższył Noa Noëll. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Krépin Diatta.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Brandon Mechele z drużyny gości. Była to 42. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł David Okereke, a murawę opuścił Bas Dost. Na drugą połowę zespół Saint-Truidense wyszedł w zmienionym składzie, za Samuela Asamoaha wszedł Mory Konaté.

Trener Saint-Truidense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Duckensa Nazona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Facundo Colidio. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. W 51. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Steve'owi De Ridderowi z Saint-Truidense.

Piłkarze Saint-Truidense odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie wynik ustalił Jonathan Buatu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Steve De Ridder.

W 73. minucie Noa Noëll zastąpił Edera Alvareza-Balantę. W 74. minucie Eduard Sobol został zmieniony przez Federica Riccę, co miało wzmocnić drużynę FC Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Brülsa na Ilombé Mboya. Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał żółtą kartką Edera Alvareza-Balantę, zawodnika FC Brugge.

W 86. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Duckens Nazon osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W doliczonym czasie gry w drużynie FC Brugge doszło do zmiany. Siebe Schrijvers wszedł za Krépina Diattę. Zespołowi Saint-Truidense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Brugge.

Simon Mignolet
 55′ Jonathan Buatu Mananga
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Pol García Tena
Odilon Kossounou
Jorge Filipe Avelino Teixeira
Brandon Mechele42′
51′ Steve De Ridder
Eduard Sobol74′
Christopher James Durkin
Ruud Willem Vormer
81′ Christian Brüls
Charles De Ketelaere
Liberato Gianpaolo Cacace
Mats Rits
46′ Samuel Asamoah
Krépin Diatta90′
46′ Facundo Colidio
Simon Désiré Sylvanus Deli
46′ Mory Konaté
Federico Ricca Rostagnol74′
Ibrahima Sory Sankhon
Ignace Van der Brempt
Tatsuya Ito
Eder Alvarez-Balanta73′ 77′
81′ Ilombé Mboyo
David Chidozie Okereke46′
46′ 86′ Duckens Moses Nazon
Siebe Schrijvers90′

Zespół Saint-Truidense w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.