Saint-Truidense - Sporting Charleroi 1-2 (1-1). Liga belgijska - 16. kolejka First Division A

12 grudnia na Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się starcie 16. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i Sportinga Charleroi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sportinga Charleroi 2-1.

S. Nicholson 51'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Saint-Truidense przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Sportinga Charleroi zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 spotkania drużyna Saint-Truidense wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 25 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Sportinga Charleroi otworzyli wynik. W 25. minucie Mamadou Fall dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Saint-Truidense wyrównał wynik meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Duckens Nazon. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liberato Cacace.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 49. minucie żółtą kartkę obejrzał Samuel Asamoah z zespołu gospodarzy.

Niedługo później Shamar Nicholson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie spotkania. W 68. minucie Saido Berahino został zastąpiony przez Kena Nkubę.

W tej samej minucie trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lee Seung-Woo, a murawę opuścił Ibrahima Sankhon. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Samuel Asamoah, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 49. minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sporting Charleroi: Alemu Gholizadehowi w 71. i Jules'owi Van Cleemputowi w 75. minucie.

W tej samej minucie Yuma Suzuki został zmieniony przez Oleksandra Filippova, a za Facunda Colidia wszedł na boisko Keito Nakamura, co miało wzmocnić zespół Saint-Truidense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alego Gholizadeha na Amine Benchaib. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Rémy Descamps
68′ Ibrahima Sory Sankhon
Mamadou Fall  25′
49′ 69′ Samuel Asamoah
Guillaume Olivier Gillet
80′ Facundo Colidio
Ryota Morioka
75′ Yuma Suzuki
Shamar Amaro Nicholson  51′
 43′ Duckens Moses Nazon
Amine Benchaib81′
68′ Seung-Woo Lee
Massimo Bruno
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha
Gaëtan Hendrickx
75′ Oleksandr Filippov
Lucas Ribeiro Costa
80′ Keito Nakamura
Ken Nkuba Tshiend68′

Drużyna Sportinga Charleroi zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.

Zespół Saint-Truidense w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.