Saint-Truidense - Beerschot-Wilrijk 1-0 (1-0). Liga belgijska - 18. kolejka First Division A

W pojedynku 18. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 30 grudnia, jedenastka Saint-Truidense wygrała z Beerschot-Wilrijkiem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stayen w Sincie-Truidenie.

Y. Suzuki 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Beerschot-Wilrijka.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Yuma Suzuki dla zespołu Saint-Truidense. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Facundo Colidio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Saint-Truidense.

W 55. minucie za Toma Pietermaata wszedł Marius Noubissi. Niedługo później trener Beerschot-Wilrijka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Abdulia Sanyang, a murawę opuścił Pierre Bourdin.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saint-Truidense: Mory'emu Konatému w 73. i Jonathanowi Buatu w 75. minucie. Trener Saint-Truidense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christophera Durkina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Facundo Colidio. W 81. minucie Duckens Nazon został zmieniony przez Nelsona Balongo, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu za Yumę Suzuki wszedł na boisko Ibrahima Sankhon, co miało wzmocnić zespół Saint-Truidense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yan Vorogovskiy na Blessinga Eleke'a.

Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Liberatowi Cacacemu, piłkarzowi Saint-Truidense. W drugiej połowie nie padły bramki.

Frédéric Frans
75′ Jonathan Buatu Mananga
Dario Van den Buijs
Pol García Tena
Jan Van den Bergh
90′ Liberato Gianpaolo Cacace
Tom Pietermaat55′
Jorge Filipe Avelino Teixeira
Yan Vorogovskiy87′
73′ Mory Konaté
Pierre Bourdin72′
Steve De Ridder
Ryan Sanusi
77′ Facundo Colidio
Ismaila Cheick Coulibaly
 41′ 90′ Yuma Suzuki
Musashi Suzuki
81′ Duckens Moses Nazon
Raphael Holzhauser
Kenny Steppe
Wouter Biebauw
77′ Christopher James Durkin
Denys Prychynenko
90′ Ibrahima Sory Sankhon
Senne Ceulemans
81′ Nelson Felix Balongo Lissondja Vha