Saint-Truidense - Anderlecht Bruksela 2-2 (0-0). Liga belgijska - 11. kolejka First Division A

17 października na Stadionie Stayen w Sincie-Truidenie odbyło się starcie 11. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Saint-Truidense i Anderlechtu Bruksela. Mecz zakończył się remisem 2-2. Spotkanie obejrzało 6 500 widzów.

11. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-17 13:30 | Stadion: Stadion Stayen | Widzów: 6500 | Arbiter: Alexandre Boucaut
Sergio Gómez 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Zespół Anderlechtu Bruksela wygrał aż 44 razy, zremisował 22, a przegrał tylko 19.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie kartkę otrzymał Daniel Yabuki z drużyny gospodarzy.

Tuż po przerwie jedenastka Anderlechtu Bruksela objęła prowadzenie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy z rzutu karnego bramkę zdobył Lior Refaelov.

W 56. minucie kartkę dostał Jorge Teixeira, piłkarz Saint-Truidense.

Zespół Saint-Truidense nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie Mory Konaté wyrównał wynik meczu.

W 64. minucie Lior Refaelov został zastąpiony przez Benita Ramana. Po chwili trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Majeed Ashimeru, a murawę opuścił Mats Olsson. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Aboubakary Koita wszedł za Daichiego Hayashiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 78. minucie spotkania, gdy Sergio Gómez zdobył z karnego drugą bramkę. W następstwie utraty bramki trener Saint-Truidense postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Christophera Durkina i na pole gry wprowadził napastnika Tatsuyę Ita. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 84. minucie Robert Bauer został zmieniony przez Daikiego Hashiokę, a za Liberata Cacace'a wszedł na boisko Nelson Balongo, co miało wzmocnić zespół Saint-Truidense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Gómeza na Michaela Murilla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Saint-Truidense przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Toni Leistner. Przy zdobyciu bramki asystował Christian Brüls.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Hara
47′ Daniel Yuji Yabuki Schmidt
Hendrik Van Crombrugge
 90′ Toni Leistner
Sergio Gómez Martín  78′ (k.) 90′
Dimitri Dominique Lavalée
Taylor Jay Harwood-Bellis
56′ Jorge Filipe Avelino Teixeira
Wesley Theodorus Hoedt
84′ Robert Bauer
Bogdan Vasylyovych Mykhaylichenko
Christian Brüls
Francis Apelete Amuzu73′
88′ Liberato Gianpaolo Cacace
Joshua Jon Cullen
83′ Christopher James Durkin
Mats Kristoffer Olsson73′
 56′ Mory Konaté
Lior Refaelov  48′ (k.) 64′
76′ Daichi Hayashi
Lisandro Magallán
84′ Daiki Hashioka
Michael Amir Murillo Bermudez90′
Rocco Reitz
Anouar Ait El Hadj73′
88′ Nelson Felix Balongo Lissondja Vha
Majeed Ashimeru73′
83′ Tatsuya Ito
Yari Verschaeren64′
76′ Aboubakary Yeli Koita
Benito Raman64′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Saint-Truidense pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.