RSC Anderlecht - RFC Seraing 3-1 (3-0). Liga - 3. kolejka

W meczu 3. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 7 sierpnia, jedenastka RSC Anderlecht zwyciężyła z RFC Seraing 3-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Lotto Park.

W  meczu 3. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 7 sierpnia, jedenastka RSC Anderlecht zwyciężyła  z RFC Seraing  3-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Lotto Park.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna RSC Anderlecht wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Francis Amuzu. Asystę przy bramce zanotował Noah Sadiki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RSC Anderlecht w 16. minucie spotkania, gdy Francis Amuzu strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Lior Refaelov.

Fabio Silva wywołał eksplozję radości wśród kibiców RSC Anderlecht, zdobywając kolejną bramkę w 30. minucie starcia. Po raz kolejny asystę zaliczył Lior Refaelov.

W 45. minucie za Marvina Tshibuabuę wszedł Marius Mouandilmadji. W tej samej minucie w drużynie RFC Seraing doszło do zmiany. Fabrice Sambu wszedł za Marvina Tshibuabuę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy RFC Seraing odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie bramkę pocieszenia zdobył Sambou Sissoko.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samiego Lahssainiego z RFC Seraing, a w 85. minucie Noaha Sadikiego z drużyny przeciwnej. Między 67. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy RSC Anderlecht: Lior Refaelov, Sebastiano Esposito, Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Fabio Silva, na ich miejsce weszli: Kristian Arnstad, Benito Raman, Sergio Gomez, Kristoffer Olsson, Mario Stroeykens. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leroya Mfomo, Simona Elisora zajęli: Morgan Poaty, Valentin Guillaume. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół RSC Anderlecht postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Jedenastka RSC Anderlecht zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół RSC Anderlecht w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna RFC Seraing wymieniła czterech graczy.