RSC Anderlecht Bruksela - KRC Genk 1-2 (1-1). Liga belgijska - 4. kolejka First Division A

15 maja na Lotto Park w Brukseli odbyło się spotkanie 4. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Anderlechtu Bruksela i KRC Genk. Mecz zakończył się zwycięstwem KRC Genk 2-1.

C. Dessers 86'

Zespół KRC Genk bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 93 razy. Zespół Anderlechtu Bruksela wygrał aż 55 razy, zremisował 18, a przegrał tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze KRC Genk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie bramkę zdobył Ebere Onuachu. To już trzydzieste trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 27. minucie w drużynie Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Elias Cobbaut wszedł za Killiana Sardellę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie Lukas Nmecha wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie kartkę dostał Patrik Hroszovsky, piłkarz KRC Genk. W 63. minucie za Yariego Verschaerena wszedł Francis Apelete.

Chwilę później trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jacob Bruun, a murawę opuścił Majeed Ashimeru. Chwilę później trener KRC Genk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Cuestę. Na boisko wszedł Jhon Lucumí, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Michaelowi Murillowi z Anderlechtu Bruksela.

W 76. minucie Ebere Onuachu został zmieniony przez Cyriela Dessersa, a za Kristiana Thorstvedta wszedł na boisko Luca Oyen, co miało wzmocnić zespół KRC Genk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta-Mboya Sambiego na Adriena Trebela.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Cyriel Dessers. Przy zdobyciu bramki asystował Théo Bongonda.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Théo Bongonda z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Maarten Vandevoordt
73′ Michael Amir Murillo Bermudez
Daniel Muñoz Mejía
Matthew Miazga
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa69′
27′ Killian Sardella
Mark Alexander McKenzie
Bogdan Mykhaylichenko
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
82′ Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Bryan Heynen
64′ Majeed Ashimeru
Junya Ito
Anouar Ait El Hadj
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo90′
Joshua Jon Cullen
Patrik Hroszovsky50′
63′ Yari Verschaeren
Kristian Thorstvedt81′
 31′ Lukas Nmecha
Ebere Paul Onuachu  16′ 76′
Timon Janis Wellenreuther
Tobe Leysen
27′ Elias Cobbaut
Jhon Janer Lucumí Bonilla69′
63′ Francis Apelete Amuzu
Angelo Smit Preciado Quiñónez
82′ Adrien Trebel
Jere Juhani Uronen
64′ Jacob Bruun Larsen
Luca Oyen81′
Mohammed Dauda
Bastien Toma
Paul Omo Mukairu
Cyriel Dessers76′  86′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Anderlechtu Bruksela, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Anderlechtu Bruksela dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.