RSC Anderlecht Bruksela - KAA Gent 1-1 (0-1). Liga belgijska - 5. kolejka First Division A

W spotkaniu 5. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 23 września, zespół Anderlechtu Bruksela zremisował z KAA Gent 1-1 (0-1). Mecz na Lotto Park w Brukseli obejrzało 19 000 widzów.

5. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-23 20:45 | Stadion: Lotto Park | Widzów: 19000 | Arbiter: Erik Lambrechts
RSC Anderlecht Bruksela
KAA Gent
1
1
L. Refaelov 59'
A. Castro-Montes 39'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 118 starć jedenastka Anderlechtu Bruksela wygrała 70 razy i zanotowała 20 porażek oraz 28 remisów.

Drużyna KAA Gent od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Murilla z Anderlechtu Bruksela, a w 31. minucie Elishę Owusu z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alessio Castro-Montes wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, strzelając gola w 39. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Roman Bezus.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KAA Gent.

Trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Francis Apelete, a murawę opuścił Anouar Ait. Na drugą połowę zespół KAA Gent wyszedł w zmienionym składzie, za Laurenta Depoitre'a wszedł Darko Lemajić.

W 50. minucie Elisha Owusu został zmieniony przez Svena Kumsa. W 55. minucie kartkę dostał Bruno Godeau, piłkarz gości. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Lior Refaelov.

W 65. minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Matisse Samoise wszedł za Alessia Castro-Montes'a. W następstwie utraty gola trener KAA Gent postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Giorgiego Chakvetadzego i na pole gry wprowadził napastnika Tarika Tissoudalego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Joshui Cullenowi z zespołu gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Sinan Bolat
28′ Michael Amir Murillo Bermudez
Christopher Opéri
72′ Joshua Jon Cullen
Alessio Castro-Montes  39′ 65′
46′ Anouar Ait El Hadj
Elisha Owusu31′ 50′
 59′ (k.) 82′ Lior Refaelov
Giorgi Chakvetadze66′
Mats Kristoffer Olsson
Julien Ariel De Sart
71′ Yari Verschaeren
Roman Bezus90′
85′ Christian Michael Kouamé Kouakou
Sulayman Marreh
46′ Francis Apelete Amuzu
Matisse Samoise65′
82′ Majeed Ashimeru
Darko Lemajić46′
71′ Benito Raman
Ilombé Mboyo90′
85′ Joshua Orobosa Zirkzee
Tarik Tissoudali66′

Przewaga drużyny Anderlechtu Bruksela w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze KAA Gent dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka KAA Gent w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.