Royale Union Saint-Gilloise - FC Brugge 0-1 (0-0). Liga belgijska - 2. kolejka First Division A

W pojedynku 2. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 1 sierpnia, zespół Royale Union Saint-Gilloise przegrał z FC Brugge 0-1 (0-0). Mecz na Stade Joseph Mariën w Brukseli obejrzało 3 200 widzów.

2. kolejka Belgia - First Division A
2021-08-01 13:30 | Stadion: Stade Joseph Mariën | Widzów: 3200 | Arbiter: Wim Smet
Royale Union Saint-Gilloise
Club Brugge KV
0
1
E. Sobol 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka FC Brugge wygrała aż 13 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Felipe Avenattiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 37. minuta starcia.

Drugą połowę zespół FC Brugge rozpoczął w zmienionym składzie, za Basa Leona wszedł Eduard Sobol. W 61. minucie Ruud Vormer został zmieniony przez Hansa Vanakena.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Siebe'a Van der Heydena z Royale Union Saint-Gilloise, a w 82. minucie Stanleya N'Sokiego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 84. minucie spotkania, gdy Eduard Sobol zdobył pierwszą bramkę. W 86. minucie Noa Noëll został zmieniony przez Daniela Péreza, co miało wzmocnić jedenastkę FC Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Loïca Lapoussina na Matthew Sorinolę oraz Jonasa Bagera na Damiena Marcqa.

W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Pérezowi z FC Brugge.

Simon Mignolet
88′ Jonas Bager
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
80′ Siebe Van der Heyden
Brandon Mechele
Ismaël Kandouss
Stanley Pierre N'Soki82′
61′ Guillaume François
Federico Ricca Rostagnol61′
61′ Senne Maaike Lynen
Ruud Willem Vormer61′
88′ Loïc Andre Terry Lapoussin
Bas Leon Dost46′
75′ Deniz Undav
Noa Noëll Lang86′
Lucas Pirard
Senne Lammens
Christian Albert Elliot Burgess
Noah Mbamba-Muanda61′
61′ Bart Nieuwkoop
Matej Mitrović
88′ Matthew Sorinola
Eduard Sobol46′  84′
61′ Jean Thierry Lazare Amani
Ignace Van der Brempt
88′ Damien Marcq
Hans Vanaken61′
75′ 37′ Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Daniel Alejandro Pérez Córdova86′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół FC Brugge w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.