Royal Union Saint-Gilloise - Royal Antwerp Football Club 0-1 (0-0). Liga - 6. kolejka

W meczu 6. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 22 maja, zespół Unionu Saint-Gilloise przegrał z Royalem Antwerp 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stade Joseph Marien w Vorst.

W  meczu 6. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 22 maja, zespół Unionu Saint-Gilloise przegrał  z Royalem Antwerp  0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stade Joseph Marien w Vorst.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Unionu Saint-Gilloise wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Siebe Van der Heyden z zespołu Unionu Saint-Gilloise. Była to 14. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Royalu Antwerp rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jelle'a Bataille'a, Mbwanę Samattę weszli Michel Balikwisha, Manuel Benson. W 58. minucie Siebe Van der Heyden został zmieniony przez Dante'a Vanzeira.

W 59. minucie Guillaume Francois został zmieniony przez Kokiego Machidę, a za Damiena Marcqa wszedł na boisko Jean Amani, co miało wzmocnić drużynę Unionu Saint-Gilloise. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Farisa Harouna na Pierre'a Dwomoha.

Jedynego gola meczu strzelił Michael Frey dla zespołu Royalu Antwerp. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował Manuel Benson.

Między 75. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Unionu Saint-Gilloise i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Loic Lapoussin został zmieniony przez Barta Nieuwkoopa, co miało wzmocnić jedenastkę Unionu Saint-Gilloise. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierre'a Dwomoha na Johannesa Eggesteina w 86. minucie oraz Kojego Miyoshiego na Laurita Krasniqiego w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Drużyna Unionu Saint-Gilloise zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Unionu Saint-Gilloise dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Unionu Saint-Gilloise w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Royalu Antwerp w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.