Royal Charleroi Sporting Club - Yellow Red Koninklijke Voetbalclub Mechelen 3-2 (1-1). Liga - 5. kolejka

W pojedynku 5. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 14 maja, drużyna Sportinga Charleroi wygrała z Mechelenem 3-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stade du Pays de Charleroi.

W  pojedynku 5. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 14 maja, drużyna Sportinga Charleroi wygrała  z Mechelenem  3-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stade du Pays de Charleroi.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Sportinga Charleroi wygrała 12 razy i zanotowała pięć porażek oraz siedem remisów.

W zdobyciu bramki pomógł Geoffrey Hairemans.

W tym czasie to zawodnicy Mechelenu otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Gustav Engvall. Przy strzeleniu gola asystował Ali Gholizadeh.

Piłkarze Sportinga Charleroi nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Ken Tshiend.

W 40. minucie Joris Kayembe zastąpił Isaaca Mbenzę. W 45. minucie w jedenastce Mechelenu doszło do zmiany. Rob Schoofs wszedł za Jordiego Vanlerberghego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie Vakoun Bayo dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 64. minucie w jedenastce Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Adem Zorgane wszedł za Marca Ilaimaharitrę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Charleroi w 70. minucie spotkania, gdy Vakoun Bayo strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Ryota Morioka.

Piłkarze Mechelenu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie Gustav Engvall po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-2. Bramka padła po podaniu Hugona Cuypersa.

W 78. minucie Hugo Cuypers został zmieniony przez Kerima Mrabtiego, a za Samuela Goueta wszedł na boisko Onur Kaya, co miało wzmocnić drużynę Mechelenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daana Heymansa na Anassa Zaroury'ego. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Daanowi Heymansowi z zespołu Sportinga Charleroi. Była to 79. minuta pojedynku. Trener Mechelenu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Mariana Shveda i na pole gry wprowadził napastnika Nikolę Storma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Mechelenu doszło do zmiany. Rune Paeshuyse wszedł za Basa Van den Eyndena. Zespołowi Mechelenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sportinga Charleroi.

Sędzia nie ukarał zawodników Mechelenu żadną kartką, natomiast piłkarzom Sportinga Charleroi przyznał jedną żółtą.

Zespół Sportinga Charleroi wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mechelenu wymieniła pięciu graczy.