Royal Charleroi Sporting Club - Koninklijke Voetbalclub Oostende 1-3 (0-1). Liga - 3. kolejka

W spotkaniu 3. kolejki Jupiler Pro League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Sportinga Charleroi przegrała z Oostende 1-3 (0-1). Mecz odbył się na Stade du Pays de Charleroi.

W  spotkaniu 3. kolejki  Jupiler Pro League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Sportinga Charleroi przegrała  z Oostende  1-3 (0-1). Mecz odbył się na Stade du Pays de Charleroi.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia jedenastka Sportinga Charleroi wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Sportinga Charleroi próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Oostende otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Robbie D'Haese. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thierry Ambrose.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kenowi Tshiendowi ze Sportinga Charleroi. Była to 39. minuta meczu. W 45. minucie Ryota Morioka został zastąpiony przez Adema Zorgane'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oostende.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Zecha Medleya, piłkarza Oostende.

Drużyna Oostende niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 27 minut, zespół Sportinga Charleroi doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ken Tshiend. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joris Kayembe.

W 56. minucie w jedenastce Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Ahmed Benbouali wszedł za Anassa Zaroury'ego.

Zawodnicy Oostende odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nick Batzner. Asystę przy golu zanotował David Atanga.

Niedługo później trener Oostende postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davida Atangę wszedł Theo Matam, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Oostende utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Oostende udało się strzelić gola i wygrać. Trener Sportinga Charleroi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Loica Bessile'a i na pole gry wprowadził napastnika Jacksona Tchatchouę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sportinga Charleroi: Ali Gholizadeh, Marco Ilaimaharitra, na ich miejsce weszli: Isaac Mbenza, Daan Heymans. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thierry'ego Ambrose'a, Nicka Batznera zajęli: Mohamed Berte, Makhtar Gueye.

W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Stefan Knezević z jedenastki Sportinga Charleroi.

Drużyna Sportinga Charleroi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Oostende, zdobywając kolejną bramkę. Dwie minuty później wpakował piłkę do siatki rywali Theo Matam. Bramka padła po podaniu Tatsuhira Sakamota.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Przewaga drużyny Sportinga Charleroi w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Sportinga Charleroi obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.