Royal Antwerp - Sporting Charleroi 2-1 (0-0). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

27 grudnia na Bosuilstadion w Deurnem odbył się mecz 19. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i Sportinga Charleroi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 2-1.

A. Seck 51' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 59 spotkań drużyna Royalu Antwerp wygrała 23 razy i zanotowała 18 porażek oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Royalu Antwerp zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sportinga Charleroi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Sportinga Charleroi wyszedł w zmienionym składzie, za Lucasa Costę wszedł Saido Berahino.

W 51. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Royalu Antwerp Abdoulaye Seck. Po chwili trener Royalu Antwerp postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Koji Miyoshi, a murawę opuścił Nana Ampomah.

W 68. minucie Jordan Lukaku zastąpił Simena Kristiansena. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w drużynie Sportinga Charleroi za Amine Benchaib wszedł Massimo Bruno, a w jedenastce Royalu Antwerp Lior Refaelov zmienił Cristiana Benaventego.

Piłkarze Royalu Antwerp odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-1 na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Cristian Benavente. Asystę zaliczył Simen Kristiansen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w 78. minucie spotkania, gdy Dieumerci Mbokani zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 80. minucie w drużynie Sportinga Charleroi doszło do zmiany. Modou Diagne wszedł za Jorisa Kayembe'a. W następstwie utraty bramki trener Sportinga Charleroi postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Guillaume'a Gilleta i na pole gry wprowadził napastnika Łukasza Teodorczyka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dieumerciego Mbokaniego z Royalu Antwerp, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Modou Diagne'a z drużyny przeciwnej.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Alexis De Sart, Nill De Pauw, a na ich miejsce weszli Pieter Gerkens, Buta. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Nicolas Penneteau
51′ (samob.) Abdoulaye Seck
Joris Kayembe Ditu80′
89′ Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Guillaume Gillet82′
89′ Pieter Gerkens
Lucas Ribeiro Costa46′
68′ Jordan Zacharie Lukaku
Ali Gholizadeh
68′ Lior Refaelov
Ryota Morioka
 78′ 87′ Dieumerci Mbokani Bezua
Amine Benchaib68′
57′ Nana Opoku Ampomah
Shamar Nicholson
Alireza Safar Beiranvand
Rémy Descamps
68′ Simen Kristiansen Juklerød
Modou Diagne80′ 90′
68′  73′ Cristian Benavente Bristol
Gjoko Zajkov
89′ Nill De Pauw
Massimo Bruno68′
89′ Alexis De Sart
Gaëtan Hendrickx
Martin Hongla
Saido Berahino46′
57′ Koji Miyoshi
Łukasz Teodorczyk82′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Royalu Antwerp w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.