Royal Antwerp Football Club - Oud-Heverlee Leuven 4-2 (2-1). Liga - 3. kolejka

7 sierpnia na Bosuilstadion w Antwerpii odbył się pojedynek 3. kolejki Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i OH Leuven. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 4-2.

7 sierpnia  na Bosuilstadion w Antwerpii odbył się pojedynek  3. kolejki  Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Royalu Antwerp  i OH Leuven. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 4-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Royalu Antwerp wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Radi Nainggolanowi z drużyny Royalu Antwerp.

Nachon Nsingi wywołał eksplozję radości wśród kibiców OH Leuven , strzelając gola w 27. minucie starcia. W 29. minucie kartką został ukarany Kristiyan Malinov, piłkarz OH Leuven.

Zawodnicy Royalu Antwerp odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Radja Nainggolan.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Royalu Antwerp przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Michael Frey dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ritchie De Laet.

Piłkarze OH Leuven nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Louis Patris. Asystę przy bramce zanotował Raphael Holzhauser.

Chwilę później trener OH Leuven postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jóna Þorsteinssona wszedł Joren Dom, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna OH Leuven nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W tej samej minucie za Kristiyana Malinova wszedł Hamza Mendyl. W 68. minucie w zespole OH Leuven doszło do zmiany. Mykoła Kuchariwycz wszedł za Nachona Nsingiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Royalu Antwerp w 71. minucie spotkania, gdy Michel Balikwisha strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Pieter Gerkens.

Po chwili trener Royalu Antwerp postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Freya. Na boisko wszedł Vincent Janssen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Royalu Antwerp doszło do zmiany. Anthony Valencia wszedł za Kojego Miyoshiego.

Zespół OH Leuven ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Royalu Antwerp, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem meczu Michel Balikwisha po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-2.

W 88. minucie Michel Balikwisha został zmieniony przez Viktora Fischera, a za Radję Nainggolan wszedł na boisko Birger Verstraete, co miało wzmocnić drużynę Royalu Antwerp. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Ouedraogo na Pierre'a-Yvesa Ngawę oraz Raphaela Holzhausera na Joao Gamboa. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Alhassanowi Yusufowi z Royalu Antwerp. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-2.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Royalu Antwerp, a zawodnikom OH Leuven przyznał jedną.

Zespół Royalu Antwerp w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka OH Leuven w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.