Royal Antwerp FC - Sint-Truidense VV 0-0. Liga belgijska - 27. kolejka First Division A

W meczu 27. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 21 lutego, drużyna Royalu Antwerp zremisowała z Saint-Truidense 0-0. Starcie odbyło się na Bosuilstadion w Deurnem.

27. kolejka Belgia - First Division A
2021-02-21 20:45 | Stadion: Bosuilstadion | Arbiter: Wesli De Cremer
Royal Antwerp FC
Sint-Truidense VV
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków zespół Royalu Antwerp wygrał 24 razy i zanotował 21 porażek oraz 12 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Niestety w 35. minucie meczu Alireza Safar bramkarz Royalu Antwerp z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Ortwina De Wolfa - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W 69. minucie kartką został ukarany Dimitri Lavalée, zawodnik Saint-Truidense. W 71. minucie Pieter Gerkens zastąpił Kojego Miyoshiego.

W tej samej minucie w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Dieumerci Mbokani wszedł za Liora Refaelova. A kibice Saint-Truidense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Duckensa Nazona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Yuma Suzuki. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Saint-Truidense: Mory Konaté, Facundo Colidio, a na ich miejsce weszli Steve De Ridder, Christian Brüls.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Ritchie De Laet z jedenastki gospodarzy.

Dimitri Dominique Lavalée69′
90′ Ritchie Ria Alfons De Laet
Liberato Gianpaolo Cacace
Birger Danny Verstraete
Jorge Filipe Avelino Teixeira
71′ Pieter Gerkens
Steve Danny Marc De Ridder89′
71′ Lior Refaelov
Yuma Suzuki89′
35′ Ortwin De Wolf
Kenny Steppe
Nana Opoku Ampomah
Ko Matsubara
Nill De Pauw
Samuel Asamoah
71′ Koji Miyoshi
Mory Konaté89′
Frank Thierry Boya
Facundo Colidio89′
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Duckens Moses Nazon89′
71′ Dieumerci Mbokani Bezua
Jarne Steuckers

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.