Royal Antwerp FC - RFC Seraing 2-1 (0-0). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

19 września na Bosuilstadion w Deurnem odbył się pojedynek 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i RFC Seraing. Mecz zakończył się zwycięstwem Royalu Antwerp 2-1. Na stadionie zasiadło 10 177 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-19 16:00 | Stadion: Bosuilstadion | Widzów: 10177 | Arbiter: Jan Boterberg
G. Mikautadze 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Royalu Antwerp wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RFC Seraing w 56. minucie spotkania, gdy Georges Mikautadze strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Abdoulie Jallow.

W 60. minucie Viktor Gorridsen zastąpił Bensona Manula. Chwilę później trener Royalu Antwerp postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Radję Nainggolana. Na boisko wszedł Pieter Gerkens, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 67. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Royalu Antwerp: Koji Miyoshi, Dorian Dessoleil, na ich miejsce weszli: Johannes Eggestein, Jelle Bataille. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Morgana Poaty'ego, Georges'a Mikautadzego zajęli: Antoine Bernier, Marius Mouandilmadji.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Royalu Antwerp w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Frey. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ritchie De Laet.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 13 minut przed zakończeniem starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Youssefowi Mazizowi i Dinisowi Almeidzie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie wynik ustalił Pieter Gerkens. Bramka padła po podaniu Michaela Freya.

Trener RFC Seraing wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Théo Pierrota. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Abdoulie Jallow. W samej końcówce meczu w zespole RFC Seraing doszło do zmiany. Dario Del Fabro wszedł za Wagane'a Fayego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Wagane Faye89′
77′ Dinis da Costa Lima Almeida
Benjamin Boulenger
70′ Dorian Dessoleil
Yahya Nadrani
Ritchie Ria Alfons De Laet
Junior Marsoni Sambu Mansoni
70′ Koji Miyoshi
Morgan Paul Poaty67′
Birger Danny Verstraete
Ibrahima Cissé
60′ Viktor Gorridsen Fischer
Youssef Maziz77′
61′ Radja Nainggolan
Abdoulie Jallow89′
Mbwana Ally Samatta
Georges Mikautadze  56′ 75′
 75′ Michael Frey
Gérald Valentin Kilota
Ortwin De Wolf
Timothy Galjé
70′ Jelle Bataille
Dario Del Fabro89′
Abdoulaye Seck
François D'Onofrio
61′  88′ Pieter Gerkens
Antoine Rudy Bernier67′
Faris Dominguere Jenny Haroun
Mathieu Cachbach
70′ Johannes Eggestein
Théo Pierrot89′
60′ Benson Manuel Hedilazio
Marius Mouandilmadji75′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.