Royal Antwerp FC - Cercle Brugge KSV 1-0 (0-0). Liga belgijska - 25. kolejka First Division A

20 stycznia na Bosuilstadion w Deurnem odbył się pojedynek 25. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i Cercle Brugge. Mecz zakończył się zwycięstwem Royalu Antwerp 1-0.

D. Lamkel Zé 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 67 starć drużyna Royalu Antwerp wygrała 36 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Franka Thierry'ego z Royalu Antwerp, a w 41. minucie Franka Kanoute'a z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie Jordan Lukaku został zastąpiony przez Simena Kristiansena. W tej samej minucie trener Royalu Antwerp postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Nilla De Pauwa wszedł Buta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Royalu Antwerp utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Royalu Antwerp udało się strzelić gola i wygrać.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Anthony Musaba z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w 84. minucie spotkania, gdy Didier Lamkel strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Franka Thierry'ego.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Didiera Lamkela z Royalu Antwerp, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Davida Batesa z drużyny przeciwnej. W 86. minucie Dino Hotič został zmieniony przez Ahoueke'a Denkeya, co miało wzmocnić drużynę Cercle Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nanę Ampomah na Cristiana Benaventego.

Jérémy Taravel
59′ Nill De Pauw
Dimitar Valentinov Velkovski
Birger Danny Verstraete
Elimane Frank Kanoute41′ 72′
90′ Nana Opoku Ampomah
Charles Vanhoutte64′
Pieter Gerkens
Kévin Hoggas
59′ Jordan Zacharie Lukaku
Anthony Musaba79′
37′ Frank Thierry Boya
Ike Dominique Ugbo
 84′ 85′ Didier Lamkel Zé
Dino Hotič86′
Davor Matijaš
Sébastien Bruzzese
59′ Simen Kristiansen Juklerød
Alexander Jacques Corryn
59′ Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Victor Alexander da Silva64′
90′ Cristian Benavente Bristol