Royal Antwerp - Anderlecht Bruksela 1-0 (0-0). Liga belgijska - 6. kolejka First Division A

23 maja na Bosuilstadion w Deurnem odbył się mecz 6. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i Anderlechtu Bruksela. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Royalu Antwerp 1-0.

D. Lamkel Zé 48'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą czwarty i trzeci zespół Firstu Division A.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 93 spotkania drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała 50 razy i zanotowała 17 porażek oraz 26 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Anderlechtu Bruksela. W 13. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Matthew Miazga osłabiając tym samym drużynę gości.

W 17. minucie za Yariego Verschaerena wszedł Zeno Debast. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w 48. minucie spotkania, gdy Didier Lamkel zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Buta.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta-Mboya Sambiego z Anderlechtu Bruksela, a w 60. minucie Birgera Verstraetego z drużyny przeciwnej. W 61. minucie w zespole Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Majeed Ashimeru wszedł za Anouara El Hadja. Po chwili trener Royalu Antwerp postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Nill De Pauw, a murawę opuścił Maxime Le Marchand.

A kibice Anderlechtu Bruksela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriena Trebela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Joshua Cullen. W 78. minucie Elias Cobbaut został zmieniony przez Jacoba Bruuna, a za Francisa Apelete'a wszedł na boisko Mohammed Dauda, co miało wzmocnić drużynę Anderlechtu Bruksela. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pietera Gerkensa na Jérémy'ego Gelina w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Didierowi Lamkelowi i Abdoulaye Seckowi.

Bart Verbruggen
90′ Abdoulaye Seck
Michael Amir Murillo Bermudez
70′ Maxime Le Marchand
Matthew Miazga13′
Buduka Dylan Batubinsika
Elias Cobbaut78′
Aurélio Gabriel Ulineia Buta
Bogdan Vasylyovych Mykhaylichenko
60′ Birger Danny Verstraete
Albert-Mboyo Sambi Lokonga58′
90′ Pieter Gerkens
Francis Apelete Amuzu78′
 48′ 90′ Didier Lamkel Zé
Zeno Koen Debast17′
90′ Jérémy Pierre Sincère Gelin
Lucas Jozef Lissens
70′ Nill De Pauw