RFC Seraing - Sint-Truidense VV 2-0 (1-0). Liga belgijska - 16. kolejka First Division A

27 listopada na Stade du Pairay odbyło się starcie 16. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami RFC Seraing i Saint-Truidense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RFC Seraing 2-0. Pojedynek obejrzało 1 200 widzów.

16. kolejka Belgia - First Division A
2021-11-27 16:15 | Stadion: Stade du Pairay | Widzów: 1200 | Arbiter: Lothar D'hondt
RFC Seraing
Sint-Truidense VV
2
0
A. Jallow 5'
G. Mikautadze 57'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Abdoulie Jallow wywołał eksplozję radości wśród kibiców RFC Seraing , zdobywając bramkę w piątej minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Youssef Maziz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RFC Seraing.

Drugą połowę jedenastka Saint-Truidense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christiana Brülsa wszedł Taichi Hara. Drugą połowę drużyna Saint-Truidense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aboubakary'ego Koitę wszedł Liberato Cacace.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka RFC Seraing, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie celnym strzałem popisał się Georges Mikautadze. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Youssef Maziz.

W 68. minucie Steve De Ridder został zastąpiony przez Christophera Durkina. W tej samej minucie w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Jonathan Buatu wszedł za Dimitriego Lavaléego. A trener RFC Seraing wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Théo Pierrota. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Morgan Poaty.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Daiki Hashioka
 5′ Abdoulie Jallow
Christian Brüls46′
90′ Youssef Maziz
Aboubakary Yeli Koita46′
Gérald Valentin Kilota
Mory Konaté
84′ Morgan Paul Poaty
Yuma Suzuki
 57′ 87′ Georges Mikautadze
Daichi Hayashi
Timothy Galjé
Kenny Steppe
Wagane Faye
Jonathan Buatu Mananga68′
90′ Junior Marsoni Sambu Mansoni
Liberato Gianpaolo Cacace46′
Mathieu Joseph Cachbach
Christopher James Durkin68′
Sami Lahssaini
Taichi Hara46′
84′ Théo Pierrot
Tatsuya Ito
87′ Ali Sanogo
Wolke Johannes Janssens

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna RFC Seraing w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.