Oud-Heverlee Leuven - Waasland-Beveren 1-2 (0-1). Liga belgijska - 34. kolejka First Division A

W spotkaniu 34. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 18 kwietnia, jedenastka Oud-Heverlee przegrała z Waasland-Beveren 1-2 (0-1). Mecz odbył się na King Power at Den Dreef Stadion.

34. kolejka Belgia - First Division A
2021-04-18 18:00 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Arbiter: Kevin Van Damme
Oud-Heverlee Leuven
Waasland-Beveren
1
2
S. Schrijvers 47'
L. Verstraete 30',67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Oud-Heverlee wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristiyana Aleksandrova z Oud-Heverlee, a w 25. minucie Danela Sinaniego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Waasland-Beveren w 30. minucie spotkania, gdy Louis Verstraete strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Jur Schryvers.

W 42. minucie sędzia pokazał kartkę Thomasowi Henry'emu, zawodnikowi Oud-Heverlee. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Waasland-Beveren.

Kibice Oud-Heverlee nie mogli już doczekać się wprowadzenia Siebe'a Schrijversa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kristiyan Aleksandrov. Posunięcie trenera było słuszne. Siebe'a Schrijversa strzelił wyrównującego gola w 47. minucie spotkania.

Piłkarze Oud-Heverlee odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Siebe Schrijvers. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thomas Henry.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Louisowi Verstraetemu z Waasland-Beveren.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Louis Verstraete z Waasland-Beveren. Asystę przy golu zanotował Daan Heymans.

W 70. minucie sędzia przyznał kartkę Aboubakary'emu Koicie z zespołu gości. W 71. minucie Aboubakary Koita został zastąpiony przez Brendana Schoonbaerta. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Derrick Tshimanga, Yannick Aguemon, a na ich miejsce weszli Isaac Asante, Dylan Ouédraogo.

Po chwili trener Waasland-Beveren postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Joseph Efford, a murawę opuścił Daan Heymans. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jura Schryversa z Waasland-Beveren, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Yannicka Aguemona z drużyny przeciwnej. Minus trzy minuty później w jedenastce Waasland-Beveren doszło do zmiany. Jenthe Mertens wszedł za Jura Schryversa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jur Schryvers88′ 90′
77′ Dylan Ouédraogo
Dries Wuytens
David Hubert
Sivert Heltne Nilsen
7′ 46′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Amine Khammas
Musa Suleiman Al-Taamari
Daan Heymans83′
77′ Isaac Asante
Michael Frey
42′ Thomas Henry
Brendan Schoonbaert71′
77′ Derrick Katuku Tshimanga
Alessandro Albanese
77′ 90′ Yannick Aguemon
Sadek Jordan Chebel Faucher
46′  47′ Siebe Schrijvers
Joseph Isiah Efford83′
Daan Vekemans
Din Sula

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.