Oud-Heverlee Leuven - SV Zulte-Waregem 1-1 (1-1). Liga belgijska - 1. kolejka First Division A

W starciu 1. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 24 lipca, zespół Oud-Heverlee zremisował z Zulte-Waregem 1-1 (1-1). Mecz na King Power at Den Dreef Stadion obejrzało 3 300 widzów.

1. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-24 16:15 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Widzów: 3300 | Arbiter: Bert Put
Oud-Heverlee Leuven
SV Zulte-Waregem
1
1
T. Henry 42'
J. Vossen 24'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Oud-Heverlee wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie żółtą kartkę dostał Abdoulaye Sissako, piłkarz Zulte-Waregem.

Tymczasem to zawodnicy Zulte-Waregem otworzyli wynik. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Jelle Vossen. Przy zdobyciu bramki pomagał Omar Govea.

Między 32. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie wynik ustalił z karnego Thomas Henry.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Oud-Heverlee wyszła w zmienionym składzie, za Louisa Patrisa wszedł Musa Al-Taamari. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Joostowi van Akenowi z Zulte-Waregem.

W 62. minucie czerwoną kartkę obejrzał Joost van Aken, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Pierre'owi-Yvesowi Ngawie z drużyny gospodarzy. W 70. minucie za Jelle'a Vossena wszedł Zinho Gano.

Trener Zulte-Waregem postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Omara Goveę i na pole gry wprowadził napastnika Saida Berahino. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie Siebe Schrijvers został zmieniony przez Daana Vekemansa, a za Barnabása Besego wszedł na boisko Thibault Vlietinck, co miało wzmocnić zespół Oud-Heverlee. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Luca Diarrę na Bassema Srarfiego oraz Benta Langåssvego na Diona De Neve'a. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Oud-Heverlee i jedną drużynie przeciwnej.

Louis Bostyn
37′ 46′ Louis Patris
Bent Langåssve Sørmo83′
Cenk Özkaçar
Cameron Humphreys-Grant
69′ Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa
Omar Govea71′
73′ Siebe Schrijvers
Jean-Luc Mamadou Diarra Dompé79′
83′ Barnabás Bese
David Hubert
90′ Kristiyan Malinov
Lasse Vigen Christensen
 42′ (k.) Thomas Henry
Bassem Srarfi79′ 80′
83′ Thibault Vlietinck
Saido Berahino71′
Arthur Allemeersch
Mathieu De Smet
46′ 87′ Musa Suleiman Al-Taamari
Zinho Gano70′
73′ Daan Vekemans
Youssuf Sylla

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Oud-Heverlee pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Zulte-Waregem w drugiej połowie wymienił czterech graczy.