Oud-Heverlee Leuven - Sint-Truidense VV 4-1 (0-0). Liga belgijska - 12. kolejka First Division A

W starciu 12. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Oud-Heverlee wygrała z Saint-Truidense 4-1 (0-0). Mecz na King Power at Den Dreef Stadion obejrzało 5 100 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-24 21:00 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Widzów: 5100 | Arbiter: Nicolas Laforge
D. Lavalée 63'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Dimitriemu Lavaléemu z Saint-Truidense. Była to 42. minuta pojedynku.

Trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Rocco Reitz, a murawę opuścił Steve De Ridder. W 60. minucie za Mousę Al-Tamariego wszedł Thibault Vlietinck.

W tym czasie to zawodnicy Oud-Heverlee otworzyli wynik. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sory Kaba. Bramka padła po podaniu Mousy Al-Tamariego.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Toniemu Leistnerowi, piłkarzowi Saint-Truidense.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Saint-Truidense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Dimitri Lavalée.

W 64. minucie w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Tatsuya Ito wszedł za Liberata Cacace'a.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie Siebe Schrijvers dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Toni Leistner z Saint-Truidense na 13 minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 61. minucie.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sory Kaba z Oud-Heverlee.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oud-Heverlee w 82. minucie spotkania, gdy Mathieu Maertens zdobył czwartą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Xavier Mercier.

W 83. minucie Daichi Hayashi został zmieniony przez Daikiego Hashiokę, co miało wzmocnić zespół Saint-Truidense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Xaviera Merciera na Alexis De Sart oraz Sory'ego Kabę na Mykolę Kukharevycha. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Robert Bauer
60′ Mousa Mohammad Mousa Sulaiman Al-Tamari
Steve Danny Marc De Ridder59′
90′ Xavier Mercier
Liberato Gianpaolo Cacace64′
 82′ Mathieu Maertens
Christopher James Durkin
Casper De Norre
Mory Konaté
 67′ Siebe Schrijvers
Daichi Hayashi83′
 60′, 78′ (k.) 90′ Sory Kaba
Taichi Hara
Rúnar Alex Rúnarsson
Kenny Steppe
Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa
Jonathan Buatu Mananga
90′ Alexis François De Sart
Daiki Hashioka83′
Kristiyan Malinov
Rocco Reitz59′
60′ Thibault Vlietinck
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha
Yannick Aguemon
Tatsuya Ito64′
90′ Mykola Kukharevych
Aboubakary Yeli Koita

Sędzia nie ukarał zawodników Oud-Heverlee żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.