Oud-Heverlee Leuven - Royal Antwerp FC 2-0 (2-0). Liga belgijska - 28. kolejka First Division A

1 marca na King Power at Den Dreef Stadion odbył się pojedynek 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Oud-Heverlee i Royalu Antwerp. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Oud-Heverlee 2-0.

28. kolejka Belgia - First Division A
2021-03-01 20:45 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Arbiter: Lothar D'hondt
Oud-Heverlee Leuven
Royal Antwerp FC
2
0
X. Mercier 25'
Musa Al-Taamari 29'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Royalu Antwerp.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oud-Heverlee w 25. minucie spotkania, gdy Xavier Mercier strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Oud-Heverlee, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie wynik ustalił Musa Al-Taamari. Przy strzeleniu gola pomógł Xavier Mercier.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Abdoulaye Seckowi z Royalu Antwerp. Była to 38. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie kartką został ukarany Kristiyan Aleksandrov, zawodnik Oud-Heverlee. W 70. minucie Frank Thierry został zastąpiony przez Dieumerciego Mbokaniego.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Buta z Royalu Antwerp, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Nilla De Pauwa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 80. minucie Musa Al-Taamari został zmieniony przez Siebe'a Schrijversa, co miało wzmocnić drużynę Oud-Heverlee. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pietera Gerkensa na Nanę Ampomah. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Bucie z zespołu gości.

Trener Oud-Heverlee wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daana Vekemansa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Xavier Mercier. W drugiej połowie nie padły gole.

Maxime Le Marchand
 29′ 80′ Musa Suleiman Al-Taamari
Nill De Pauw70′
David Hubert
Pieter Gerkens82′
47′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Lior Refaelov
 25′ 90′ Xavier Mercier
Koji Miyoshi
80′ Siebe Schrijvers
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
90′ Daan Vekemans
Dieumerci Mbokani Bezua70′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Royalu Antwerp przyznał dwie.

Jedenastka Oud-Heverlee w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.