Oud-Heverlee Leuven - KV Oostende 1-2 (1-0). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

26 grudnia na King Power at Den Dreef Stadion odbył się pojedynek 19. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Oud-Heverlee i KV Oostende. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KV Oostende 2-1.

P. Ngawa 71' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna KV Oostende wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartkę otrzymał Maxime D'Arpino z KV Oostende.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Oud-Heverlee w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Kristiyan Aleksandrov. Przy zdobyciu bramki pomógł Casper De Norre.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Ariemu Skúlasonowi, piłkarzowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oud-Heverlee.

Drugą połowę jedenastka KV Oostende rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ari Freyr Skúlasona wszedł Robbie D'Haese.

Drużyna KV Oostende wyrównała wynik meczu. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Arthur Theate. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Maxime D'Arpino.

W 71. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Oud-Heverlee Pierre-Yves Ngawa. W 79. minucie kartkę dostał Jelle Bataille z zespołu gości.

W tej samej minucie Makhtar Gueye został zmieniony przez Mamadou Thiama. W tej samej minucie w drużynie Oud-Heverlee doszło do zmiany. Mathieu Maertens wszedł za Thibaulta Vlietincka. W tej samej minucie trener Oud-Heverlee postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Moussa Al Tamari, a murawę opuścił Kristiyan Aleksandrov.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Pierre-Yves Ngawa, zawodnik Oud-Heverlee. W 87. minucie Kévin Vandendriessche został zmieniony przez François Marqueta, co miało wzmocnić jedenastkę KV Oostende. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Caspera De Norre'a na Daana Vekemansa oraz Kamala Sowaha na Oliviera Mynego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Guillaume Hubert
71′ (samob.) 82′ Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa
Anton Willy Tanghe
Václav Jemelka
Arthur Nicolas Theate  59′
Sascha Kotysch
Jack Hendry
 35′ 79′ Kristiyan Malinov
Jelle Bataille79′
79′ Thibault Vlietinck
Kévin Vandendriessche87′
88′ Casper De Norre
Makhtar Gueye79′
88′ Kamal Sowah
Nick Bätzner
79′ Mathieu Maertens
Robbie D'Haese46′
88′ Olivier Myny
François Marquet87′
79′ Musa Suleiman Al-Taamari
Marko Kvasina
88′ Daan Vekemans
Mamadou Khady Thiam79′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom KV Oostende przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka KV Oostende w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.