Oud-Heverlee Leuven - KAA Gent 0-3 (0-1). Liga belgijska - 21. kolejka First Division A

24 stycznia na King Power at Den Dreef Stadion odbył się mecz 21. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Oud-Heverlee i KAA Gent. Pojedynek zakończył się zwycięstwem KAA Gent 3-0.

21. kolejka Belgia - First Division A
2021-01-24 20:45 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Arbiter: Wesley Alen
O. Bukari 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół KAA Gent wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w szóstej minucie spotkania, gdy Milad Mohammadi zdobył pierwszą bramkę.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thomasa Henry'ego z Oud-Heverlee, a w 45. minucie Svena Kumsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KAA Gent.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Osmanowi Bukariemu z drużyny gości. Była to 46. minuta spotkania.

Zespół Oud-Heverlee ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Sven Kums.

W 52. minucie David Hubert został zmieniony przez Siebe'a Schrijversa.

Prawie natychmiast Osman Bukari wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Sven Kums.

W 62. minucie w zespole Oud-Heverlee doszło do zmiany. Joshua Eppiah wszedł za Xaviera Merciera. Po chwili trener KAA Gent postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Dogbole Niangbo, a murawę opuścił Osman Bukari. Między 72. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Oud-Heverlee: Thibault Vlietinck, Kristiyan Aleksandrov, na ich miejsce weszli: Andy King, Barnabás Bese. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michaela Ngadeu-Ngadjuiego, Romana Yaremchuka zajęli: Dino Arslanagić, Laurent Depoitre.

Thomas Henry z Oud-Heverlee na 11 minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 28. minucie. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Elisha Owusu, Yonas Malede, a na ich miejsce weszli Niklas Dorsch, Sven Kums. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Andreas Hanche-Olsen
52′ David Hubert
Núrio Domingos Matias Fortuna
Mathieu Maertens
Milad Mohammadi Keshmarzi  6′
72′ Thibault Vlietinck
Michael Ngadeu-Ngadjui76′
73′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Niklas Bernd Dorsch83′
Casper De Norre
Sulayman Marreh
Kamal Sowah
Sven Kums  50′ 45′ 83′
28′ 79′ Thomas Henry
Osman Bukari  54′ 46′ 68′
62′ Xavier Mercier
Roman Yaremchuk76′
Oregan Ravet
Davy Roef
Filip Benković
Dino Arslanagić76′
73′ Barnabás Bese
Bruno Godeau
Dylan Ouédraogo
Elisha Owusu83′
72′ Andy King
Laurent Depoitre76′
62′ Joshua Felix Okpoda Eppiah
Yonas Malede83′
52′ Siebe Schrijvers
Dogbole Franck Anderson Niangbo68′

Drużyna KAA Gent zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Oud-Heverlee w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Oud-Heverlee w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.