Oud-Heverlee Leuven - Club Brugge 0-3 (0-2). Liga - 4. kolejka

14 sierpnia na Den Dreef Stadion odbyło się starcie 4. kolejki Jupiler Pro League pomiędzy drużynami OH Leuven i Clubu Brugge. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu Brugge 3-0.

14 sierpnia  na Den Dreef Stadion odbyło się starcie  4. kolejki  Jupiler Pro League pomiędzy drużynami OH Leuven  i Clubu Brugge. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Clubu Brugge 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Clubu Brugge wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę otrzymał Casper Nielsen z Clubu Brugge.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Clubu Brugge w 33. minucie spotkania, gdy Casper Nielsen zdobył pierwszą bramkę. W 41. minucie za Andreasa Olsena wszedł Noa Lang.

Ferran Jutgla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Clubu Brugge, strzelając kolejnego gola w 42. minucie meczu. Asystę zanotował Kamal Sowah.

W 45. minucie boisko opuścili zawodnicy OH Leuven: Jón Þorsteinsson, Thibault Vlietinck, a na ich miejsce weszli Raphael Holzhauser, Hamza Mendyl.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Denisa Odoiego z Clubu Brugge, a w 53. minucie Dylana Ouedraogo z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Clubu Brugge w 53. minucie spotkania, gdy Noa Lang zdobył z karnego trzecią bramkę. Niedługo później trener Clubu Brugge postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ferrana Jutglę. Na boisko wszedł Cyle Larin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Casper Nielsen został zmieniony przez Lynnta Audoora, co miało wzmocnić zespół Clubu Brugge. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristiyana Malinova na Jorena Doma w 83. minucie oraz Louisa Patrisa na Joao Gamboa w tej samej minucie. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Louisowi Patrisowi, zawodnikowi OH Leuven. W tej samej minucie Hans Vanaken z drużyny Clubu Brugge uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Jónowi Þorsteinssonowi z drużyny OH Leuven. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Clubu Brugge doszło do zmiany. Cisse Sandra wszedł za Kamala Sowaha. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Piłkarze OH Leuven obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.