Liga belgijska - 9. kolejka First Division A: Standard Liege - Club Brugge KV 1-1 (0-1)

17 października na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się pojedynek 9. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i FC Brugge. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 10 000 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-17 20:45 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 10000 | Arbiter: Nicolas Laforge
Standard Liege
Club Brugge KV
1
1
N. Gavory 90'
K. Diatta 40'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna FC Brugge zajmowała drugie, natomiast zespół Standardu Liege - trzecie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 136 spotkań jedenastka FC Brugge wygrała 52 razy i zanotowała 49 porażek oraz 35 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maxime'a Lestienne'a ze Standardu Liege, a w 33. minucie Clintona Matę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Brugge w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył Krépin Diatta. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Emmanuel Dennis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Brugge.

Na drugą połowę zespół FC Brugge wyszedł w zmienionym składzie, za Emmanuela Dennisa wszedł Noa Noëll. W 61. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Chwilę później trener FC Brugge postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Krmenčíka. Na boisko wszedł Youssouph Badji, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Standardu Liege postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mehdiego Carcelę-Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Mamadou Oularégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Mats Rits, piłkarz gości.

W 77. minucie w jedenastce Standardu Liege doszło do zmiany. Duje Czop wszedł za Maxime'a Lestienne'a. W 79. minucie Simon Deli został zastąpiony przez Odilona Kossounou. W doliczonej trzeciej minucie starcia w zespole Standardu Liege doszło do zmiany. Laurent Jans wszedł za Michela-Ange'a Balikwishę. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Nicolas Gavory.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację cztery minuty później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Nicolasowi Raskinowi i Youssouphowi Badjemu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Simon Désiré Sylvanus Deli79′
 90′ (k.) Nicolas Gavory
Eduard Sobol
90′ Nicolas Raskin
Ruud Willem Vormer
Samuel Bastien
Hans Vanaken
Merveille Bope Bokadi
Mats Rits71′
65′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Emmanuel Bonaventure Dennis46′
90′ Michel-Ange Balikwisha
Michael Krmenčík65′
61′ (k.) 20′ 77′ Maxime Lestienne
Krépin Diatta  40′
Laurent Henkinet
Ethan Shea Horvath
90′ Laurent Jans
Noa Noëll Lang46′
77′ Duje Czop
David Chidozie Okereke
65′ Mamadou Obbi Oularé
Siebe Schrijvers

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.