Liga belgijska - 9. kolejka First Division A: Cercle Brugge KSV - KAA Gent 5-2 (2-1)

W spotkaniu 9. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 17 października, zespół Cercle Brugge wygrał z KAA Gent 5-2 (2-1). Mecz na Jan Breydelstadion obejrzało 2 500 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-17 16:15 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 2500 | Arbiter: Nathan Verboomen
R. Yaremchuk 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 72 mecze jedenastka KAA Gent wygrała 34 razy i zanotowała 16 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Frank Kanoute. Bramka padła po podaniu Kyliana Hazarda.

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Hanche-Olsen. Przy strzeleniu gola pomógł Roman Yaremchuk.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cercle Brugge w 31. minucie spotkania, gdy Dino Hotič strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zespół KAA Gent ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik na 3-1 podwyższył Ike Ugbo.

W 58. minucie Sulayman Marreh został zastąpiony przez Niklasa Dorscha. W 59. minucie Dino Hotič został zmieniony przez Leonarda Lopesa, co miało wzmocnić jedenastkę Cercle Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dogbole'a Niangbo na Romana Bezusa. W 64. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Roman Yaremchuk.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-2 zdobył ponownie w 78. minucie Ike Ugbo. Przy zdobyciu bramki pomagał Jérémy Taravel.

Prawie natychmiast Jean Marcelin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cercle Brugge, strzelając kolejnego gola w 82. minucie starcia. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kylian Hazard.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Alessio Castro-Montes
 82′ Jean Marcelin
Andreas Hanche-Olsen  14′
Jérémy Taravel
Igor Plastun
71′ Victor Alexander da Silva
Milad Mohammadi Keshmarzi
 31′ (k.) 59′ Dino Hotič
Sulayman Marreh58′
Kévin Hoggas
Osman Bukari
 4′ Frank Kanoute
Dogbole Franck Anderson Niangbo62′
76′ Anthony Musaba
Sven Kums
 57′, 78′ Ike Ugbo
Roman Yaremchuk  64′ (k.)
Kylian Hazard
Laurent Depoitre
Warleson Stellion Lisboa Oliveira
Davy Roef
71′ Alexander Corryn
Jordan Rolly Botaka
Serge-Philippe Raux-Yao
Bruno Godeau
59′ Leonardo da Silva Lopes
Núrio Domingos Matias Fortuna
Andi Koshi
Roman Bezus62′
Thibo Somers
Niklas Bernd Dorsch58′
76′ Charles Vanhoutte
Tim Kleindienst

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Cercle Brugge w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.