Liga belgijska - 9. kolejka First Division A: Anderlecht Bruksela - Oud-Heverlee 2-2 (2-0)

W pojedynku 9. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 18 października, zespół Anderlechtu Bruksela zremisował z Oud-Heverlee 2-2 (2-0). Mecz na Lotto Park w Brukseli obejrzało 5 500 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-18 20:30 | Stadion: Lotto Park | Widzów: 5500 | Arbiter: Bram Van Driessche
M. Maertens 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Anderlechtu Bruksela wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristiyana Aleksandrova z Oud-Heverlee, a w 35. minucie Landry'ego Dimatę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anderlechtu Bruksela w 38. minucie spotkania, gdy Yari Verschaeren zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Michael Murillo.

Jedenastka Oud-Heverlee ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Percy Tau. Bramka padła po podaniu Bogdana Mykhaylichenki.

Niedługo później Frédéric Duplus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oud-Heverlee, zdobywając bramkę w 53. minucie starcia. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Sassze Kotyschowi z drużyny gości. Była to 58. minuta spotkania.

Trener Oud-Heverlee postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Pierre'a-Yvesa Ngawę i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Al Tamariego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 73. minucie Landry Dimata zastąpił Petera Žulja. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Oud-Heverlee doszło do zmiany. David Hubert wszedł za Kristiyana Aleksandrova.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak drużyna Oud-Heverlee doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Mathieu Maertens. Przy strzeleniu gola pomógł Thomas Henry.

W 86. minucie Yari Verschaeren został zmieniony przez Mustaphę Bundu, a w siódmej minucie doliczonego czasu meczu za Percy'ego Taua wszedł na boisko Michel Vlap, co miało wzmocnić jedenastkę Anderlechtu Bruksela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Xaviera Merciera na Arthura Allemeerscha. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Casper De Norre
 38′ 86′ Yari Verschaeren
Sascha Kotysch58′
Josh Cullen
Xavier Mercier90′
Marco Kana
Kamal Sowah
 45′ 90′ Percy Muzi Tau
Kristiyan Aleksandrov Malinov7′ 78′
35′ 73′ Landry Nany Dimata
Toon Raemaekers
90′ Michel Vlap
David Hubert78′
73′ Peter Žulj
Moussa Al Tamari64′
86′ Mustapha Bundu
Arthur Allemeersch90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.