Liga belgijska - 8. kolejka First Division A: Waasland-Beveren - KRC Genk 1-1 (0-0)

W starciu 8. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 3 października, zespół Waasland-Beveren zremisował z KRC Genk 1-1 (0-0). Mecz na Freethielstadion obejrzało 1 750 widzów.

P. Onuachu 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół KRC Genk wygrał aż 11 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KRC Genk i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Kristiana Thorstvedta i na pole gry wprowadził napastnika Cyriela Dessersa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Andreasa Wiegla, zawodnika Waasland-Beveren.

Dopiero w drugiej połowie Ebere Onuachu wywołał eksplozję radości wśród kibiców KRC Genk, zdobywając bramkę w 67. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Asystę zanotował Luca Oyen.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Junyę Ito z KRC Genk, a w 73. minucie Alessandra Albanesego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Waasland-Beveren doszło do zmiany. Joseph Efford wszedł za Georges'a Mandjecka. W 84. minucie za Lucę Oyena wszedł Daniel Muñoz.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Waasland-Beveren doszło do zmiany. Aboubakary Koita wszedł za Alessandra Albanesego.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, jedenastka Waasland-Beveren doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Aleksandar Vukotić. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Maarten Vandevoordt17′
59′ Andreas Wiegel
Joakim Mæhle Pedersen
Brendan Schoonbaert
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
 90′ 32′ Aleksandar Vukotić
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Andrija Vukčević
Jere Juhani Uronen
73′ Georges Constant Mandjeck
Kristian Thorstvedt55′
Danel Sinani
Patrik Hroszovsky39′
73′ 87′ Alessandro Albanese
Dries Wouters
73′ Joseph Isiah Efford
Cyriel Dessers55′
87′ Aboubakary Koita
Bryan Limbombe Ekango

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Drużyna KRC Genk w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.