Liga belgijska - 8. kolejka First Division A: Royal Antwerp FC - YR KV Mechelen 4-1 (3-0)

2 października na Bosuilstadion w Deurnem odbyło się starcie 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Royalu Antwerp i KV Mechelen. Mecz zakończył się zwycięstwem Royalu Antwerp 4-1. Na stadionie zasiadło 3 900 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-02 20:45 | Stadion: Bosuilstadion | Widzów: 3900 | Arbiter: Nicolas Laforge
G. Hairemans 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Royalu Antwerp wygrała aż 23 razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik KV Mechelen Rocky Bushiri.

Zespół KV Mechelen ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Koji Miyoshi. Przy strzeleniu gola pomógł Lior Refaelov.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie wynik na 3-0 podwyższył Dieumerci Mbokani.

Na drugą połowę jedenastka KV Mechelen wyszła w zmienionym składzie, za Gustava Engvalla wszedł Nikola Storm. W 56. minucie za Igora Rincka wszedł William Togui.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Martina Honglę z Royalu Antwerp, a w 62. minucie Rocky'ego Bushiriego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener KV Mechelen postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Issę Kaborégo. Na boisko wszedł Jules Van Cleemput, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 63. minucie w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Bruny Nsimba wszedł za Dieumerciego Mbokaniego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Geoffry Hairemans wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Mechelen, strzelając gola w 67. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Jules Van Cleemput.

W 75. minucie w jedenastce Royalu Antwerp doszło do zmiany. Birger Verstraete wszedł za Liora Refaelova. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Lucasa Bijkera, zawodnika KV Mechelen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w 77. minucie spotkania, gdy Abdoulaye Seck zdobył czwartą bramkę. W 78. minucie w drużynie Royalu Antwerp doszło do zmiany. Nill De Pauw wszedł za Didiera Lamkela.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Gaëtan Coucke
 77′ Abdoulaye Seck
Issa Kaboré62′
Ritchie Ria Alfons De Laet
Thibault Peyre
Dylan Batubinsika
Rocky Bushiri Kisonga 5′ (samob.) 62′
57′ Martin Hongla
Lucas Bijker76′
 8′ Koji Miyoshi
Geoffry Hairemans  67′
Faris Dominguere Jenny Haroun
Gustav Per Fredrik Engvall46′
78′ Didier Lamkel Zé
Kerim Mrabti
Pieter Gerkens
Rob Schoofs
 43′ 63′ Dieumerci Mbokani Bezua
Onur Kaya
75′ Lior Refaelov
Jules Van Cleemput62′
78′ Nill De Pauw
Siemen Voet
75′ Birger Danny Verstraete
Marian Shved
Louis Verstraete
Nikola Storm46′
63′ Bruny Nsimba
William Togui56′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom KV Mechelen pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.