Liga belgijska - 8. kolejka First Division A: Oud-Heverlee Leuven - SV Zulte-Waregem 2-1 (1-0)

3 października na King Power at Den Dreef Stadion odbyło się starcie 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Oud-Heverlee i Zulte-Waregem. Mecz zakończył się zwycięstwem Oud-Heverlee 2-1. Na stadionie stawiło się 3 000 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-03 18:30 | Stadion: King Power at Den Dreef Stadion | Widzów: 3000 | Arbiter: Alexandre Boucaut
S. Berahino 70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań jedenastka Oud-Heverlee wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oud-Heverlee w 19. minucie spotkania, gdy Thomas Henry strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Xavier Mercier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Oud-Heverlee.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kamal Sowah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oud-Heverlee, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie pojedynku. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Xavier Mercier.

W 66. minucie Cameron Humphreys został zastąpiony przez Saida Berahino. W 67. minucie w zespole Zulte-Waregem doszło do zmiany. Nikos Kainourgios wszedł za Jelle'a Vossena.

Piłkarze Zulte-Waregem szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Saido Berahino. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Daniel Opare.

W 74. minucie sędzia pokazał kartkę Kamalowi Sowahowi, piłkarzowi gospodarzy. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w drużynie Oud-Heverlee za Derricka Tshimangi wszedł Barnabás Bese, a w jedenastce Zulte-Waregem Daniel Opare zmienił Bassema Srarfiego. Niedługo później trener Oud-Heverlee postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kristiyana Aleksandrova wszedł Pierre-Yves Ngawa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Oud-Heverlee utrzymać prowadzenie.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie Oud-Heverlee doszło do zmiany. Olivier Myny wszedł za Mathieu Maertensa. Zespołowi Zulte-Waregem zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Oud-Heverlee.

Daniel Opare76′
76′ Derrick Katuku Tshimanga
Cameron Humphreys66′
Sascha Kotysch
Olivier Deschacht
88′ Kristiyan Aleksandrov Malinov
Laurens Henry Cristine De Bock
Frédéric Duplus
Damien Marcq
David Hubert
Gianni Bruno
90′ Mathieu Maertens
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
 63′ 74′ Kamal Sowah
Ibrahima Seck
 19′ Thomas Henry
Jannes Van Hecke
Xavier Mercier
Jelle Vossen67′
Oregan Ravet
Eike Bansen
76′ Barnabás Bese
William Ludovic Brandon Bianda
88′ Pierre-Yves Ngawa
Omar Govea
Aboubakar Keita
Abdoulaye Sissako
90′ Olivier Myny
Bassem Srarfi76′
Thibault Vlietinck
Saido Berahino66′  70′
Arthur Allemeersch
Nikos Kainourgios67′

Przewaga zespołu Zulte-Waregem w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oud-Heverlee pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.