Liga belgijska - 8. kolejka First Division A: KV Oostende - Excel Mouscron 3-0 (0-0)

W pojedynku 8. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 4 października, drużyna KV Oostende wygrała z Excelem Mouscron 3-0 (0-0). Mecz na Diaz Arena obejrzało 2 112 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-04 20:45 | Stadion: Diaz Arena | Widzów: 2112 | Arbiter: Kevin Van Damme
C. McGeehan 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań drużyna KV Oostende wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół KV Oostende zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Excelu Mouscron była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Excelu Mouscron doszło do zmiany. Benjamin Van Durmen wszedł za Kouadia Dabilę.

Dopiero w drugiej połowie Arthur Theate wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Oostende, zdobywając bramkę w 60. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Maxime D'Arpino.

W 65. minucie Darly Nlandu został zastąpiony przez Beniego Badibangę. A kibice KV Oostende nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Kvasinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kévin Vandendriessche. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę. W 78. minucie w drużynie Excelu Mouscron doszło do zmiany. Osvaldo Capemba wszedł za Harlema-Eddy'ego Gnohérégo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka KV Oostende, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Junior Sakala. Przy zdobyciu bramki asystował Andrew Hjulsager.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KV Oostende w 90. minucie spotkania, gdy Cameron McGeehan zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Marko Kvasina.

Jedyną kartkę w meczu dostał Cameron McGeehan z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Saad Agouzoul
 60′ Arthur Theate
Matías Agustín Silvestre
Théo Ndicka Matam
Imad Faraj
Jack Hendry
Jean Emile Junior Onana Onana
72′ Kévin Vandendriessche
Alessandro Ciranni
87′ Andrew Hjulsager
Deni Hočko
Maxime D'Arpino
Darly Nlandu65′
 90′ 90′ Cameron McGeehan
Harlem-Eddy Gnohéré78′
 81′ 85′ Junior Fashion Sakala
Serge Tabekou
Bram Castro
Nick Gillekens
87′ Ari Freyr Skúlason
El Hadji Arfang Gueye
Nick Bätzner
Robbe Quirynen
85′ Indy Boonen
Benjamin Van Durmen45′
François Marquet
Beni Badibanga65′
Evangelos Patoulidis
Osvaldo Pedro Capemba78′
72′ Marko Kvasina
Virgiliu Postolachi

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom KV Oostende przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.