Liga belgijska - 8. kolejka First Division A: KAA Gent - KFCO Beerschot-Wilrijk 5-1 (3-0)

W starciu 8. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 4 października, jedenastka KAA Gent wysoko wygrała z Beerschot-Wilrijkiem 5-1 (3-0). Mecz na GHELAMCO-arena obejrzało 7 995 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2020-10-04 16:00 | Stadion: GHELAMCO-arena | Widzów: 7995 | Arbiter: Lothar D'hondt
I. Coulibaly 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze KAA Gent nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Roman Yaremchuk dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Laurenta Depoitre'a.

W 15. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Roman Yaremchuk z KAA Gent. W zdobyciu bramki pomógł Osman Bukari.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Laurent Depoitre.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Beerschot-Wilrijka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daria Van den Buijsa wszedł Loris Brogno. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Sulaymanowi Marrehowi, zawodnikowi KAA Gent.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w 61. minucie spotkania, gdy Laurent Depoitre strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Osman Bukari.

W 62. minucie Dogbole Niangbo został zastąpiony przez Giorgiego Chakvetadzego. Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze KAA Gent: Osman Bukari, Roman Yaremchuk, na ich miejsce weszli: Matisse Samoise, Tim Kleindienst. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raphaela Holzhausera, Tarika Tissoudalego zajęli: Marius Noubissi, Abdulia Sanyang. W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Jorenowi Domowi z Beerschot-Wilrijka.

Niedługo później Matisse Samoise wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Milad Mohammadi.

Bramkarz KAA Gent wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę pocieszenia zdobył Ismaila Coulibaly.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Joren Dom78′
74′ Osman Bukari
Ryan Sanusi
62′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Jan Van den Bergh
51′ Sulayman Marreh
Raphael Holzhauser66′
 12′, 15′ 78′ Roman Yaremchuk
Musashi Suzuki
 29′, 61′ Laurent Depoitre
Loris Brogno46′
62′ Giorgi Chakvetadze
Blessing Chibukie Eleke
74′  79′ Matisse Samoise
Marius Noubissi66′
78′ Tim Kleindienst
Abdulia Sanyang79′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.