Liga belgijska - 7. kolejka Pro League: KAA Gent - Club Brugge KV 0-1 (0-1)

W pojedynku 7. kolejki belgijskiej Pro League, który rozegrany został 5 maja, drużyna KAA Gent przegrała z FC Brugge 0-1 (0-1). Mecz na GHELAMCO-arena obejrzało 20 000 widzów.

7. kolejka Belgia - First Division A
2019-05-05 18:00 | Stadion: GHELAMCO-arena | Widzów: 20000 | Arbiter: N. Laforge
KAA Gent
Club Brugge KV
0
1
M. Rits 33'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 spotkań zespół FC Brugge wygrał 35 razy i zanotował 22 porażki oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Romana Bezusa z KAA Gent, a w 16. minucie Sofyana Amrabata z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 33. minucie spotkania, gdy Mats Rits zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ruud Vormer.

W 36. minucie kartkę otrzymał Sigurd Rosted z KAA Gent. W 40. minucie Sigurd Rosted został zmieniony przez Arnauda Souqueta. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Benoîta Poulaina, piłkarza gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Brugge.

Trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Arnaut Groeneveld, a murawę opuścił Krepin Diatta. A kibice KAA Gent nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mamadou Diarrę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Roman Bezus.

W 77. minucie Brecht Dejaegere został zmieniony przez Jonathana Davida, co miało wzmocnić zespół KAA Gent. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emmanuela Dennisa na Marvelousa Nakambę w 89. minucie oraz Wesleya na Jelle'a Vossena w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Hans Vanaken z drużyny gości. Była to 78. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Benoît Guy Jean Poulain45′
36′ 40′ Sigurd Rosted
Ruud Willem Vormer
13′ 74′ Roman Bezus
Hans Vanaken78′
77′ Brecht Dejaegere
Saulo Decarli
40′ Arnaud Souquet
Marvelous Nakamba89′
Anderson Esiti
Arnaut Danjuma Groeneveld46′
77′ Jonathan Christian David
Ikoma Loïs Openda
74′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Siebe Schrijvers
Giorgi Kvilitaia
Jelle Vossen90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy KAA Gent obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.