Liga belgijska - 7. kolejka First Division A: RSC Anderlecht Bruksela - KAS Eupen 1-1 (0-0)

W meczu 7. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 27 września, drużyna Anderlechtu Bruksela zremisowała z Eupen 1-1 (0-0). Mecz na Lotto Park w Brukseli obejrzało 6 000 widzów.

J. Ngoy 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Anderlechtu Bruksela wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jeremy Doku z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta spotkania.

W 41. minucie Benoît Poulain został zastąpiony przez Menna Kocha. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Adrianowi z Eupen. Po chwili trener Eupen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Smaila Prevljaka. Na boisko wszedł Konan Jocelyn, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Anderlechtu Bruksela postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Marca Kanę i na pole gry wprowadził napastnika Landry'ego Dimatę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 71. minucie spotkania, gdy Albert-Mboyo Sambi zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Jeremy Doku.

W 74. minucie Mustapha Bundu został zmieniony przez Francisa Apelete'a, a za Jeremego Doku wszedł na boisko Anouar El Hadj, co miało wzmocnić jedenastkę Anderlechtu Bruksela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jensa Coolsa na Victora Vazqueza. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Eupen: Stefowi Peetersowi w 81. i Mennowi Kochowi w 89. minucie.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Julien Fontaine.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Anouar El Hadj z Anderlechtu Bruksela i Victor Vazquez z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ortwin De Wolf
66′ Marco Kana
Jens Cools77′
 71′ Albert-Mboyo Sambi Lokonga
Stef Peeters81′
74′ Mustapha Bundu
Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi  90′
Lukas Nmecha
Smail Prevljak65′
38′ 82′ Jeremy Doku
Andreas Beck
74′ Francis Apelete Amuzu
Menno Koch41′ 89′
Antoine Benjamin Colassin
Edo Kayembe
82′ 90′ Anouar Ait El Hadj
Nils Schouterden
Kristian Fredrik Malt Arnstad
Victor Vazquez77′ 90′
66′ Landry Nany Dimata
Konan Ignace Jocelyn N’Dri65′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Eupen przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.