Liga belgijska - 7. kolejka First Division A: KV Mechelen - Sint-Truidense VV 2-0 (0-0)

W meczu 7. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 26 września, zespół KV Mechelen wygrał z Saint-Truidense 2-0 (0-0). Mecz na AFAS-stadion Achter de Kazerne obejrzało 5 185 widzów.

7. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-26 18:30 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 5185 | Arbiter: N. Verboomen
KV Mechelen
Sint-Truidense VV
2
0
A. Vranckx 60',64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 59 starć drużyna Saint-Truidense wygrała 23 razy i zanotowała 21 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 12. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KV Mechelen w 60. minucie spotkania, gdy Aster Vranckx zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kerim Mrabti.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna KV Mechelen, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie Aster Vranckx po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

W 65. minucie kartkę dostał Mory Konaté z Saint-Truidense. W 66. minucie Facundo Colidio został zmieniony przez Oleksandra Filippova. Od 68. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KV Mechelen i jedną drużynie przeciwnej.

Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy KV Mechelen: Kerim Mrabti, Gustav Engvall, Igor Rinck, na ich miejsce weszli: Nikola Storm, Geoffry Hairemans, William Togui. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lee Seunga-Woo, Christophera Durkina zajęli: Nelson Balongo, Samuel Asamoah. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Samy Mmaee Nwambeben
90′ Thibault Peyre
Seung-Woo Lee23′ 81′
Jordi Vanlerberghe
Liberato Gianpaolo Cacace
71′ Kerim Mrabti
Santiago Colombatto
Rob Schoofs
Christopher James Durkin45′ 84′
23′ Joachim Van Damme
Mory Konaté65′
 60′, 64′ 68′ Aster Vranckx
Ibrahima Sory Sankhon73′
88′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Facundo Colidio12′ 66′
77′ Gustav Per Fredrik Engvall
Ko Matsubara
77′ Geoffry Hairemans
Samuel Asamoah84′
Onur Kaya
Stan Van Dessel
71′ Nikola Storm
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha81′
88′ William Togui
Oleksandr Filippov66′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gości, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy KV Mechelen otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.