Liga belgijska - 7. kolejka First Division A: Club Brugge KV - Cercle Brugge KSV 2-1 (1-0)

27 września na Jan Breydelstadion odbyło się spotkanie 7. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Cercle Brugge. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Brugge 2-1. Na stadionie zasiadło 9 500 widzów.

7. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-27 18:15 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 9500 | Arbiter: L. Visser
A. Musaba 46'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 92 starcia drużyna FC Brugge wygrała 64 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Od pierwszych minut drużyna FC Brugge zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Cercle Brugge była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy FC Brugge otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Krépin Diatta. Asystę zanotował Michael Krmenčík.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Brugge.

Piłkarze Cercle Brugge odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 46. minucie gola wyrównującego strzelił Anthony Musaba. Przy strzeleniu gola pomagał Dino Hotič.

W 58. minucie kartkę obejrzał Jean Marcelin z drużyny Cercle Brugge. W 66. minucie za Federica Riccę wszedł Eduard Sobol.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 68. minucie spotkania, gdy Simon Deli zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Ruud Vormer.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kyliana Hazarda z Cercle Brugge, a w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania Michaela Krmenčíka z drużyny przeciwnej. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cercle Brugge: Frank Kanoute, Kylian Hazard, Robbe Decostere, na ich miejsce weszli: Charles Vanhoutte, Thibo Somers, Vitinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Charles'a De Ketelaere'a, Ruuda Vormera zajęli: Emmanuel Dennis, Thomas Van den Keybus. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Thomas Didillon
 68′ Simon Désiré Sylvanus Deli
Robbe Decostere85′
Odilon Kossounou
Jean Marcelin58′
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Naomichi Ueda
66′ Federico Ricca Rostagnol
Dimitar Valentinov Velkovski
 22′ Krépin Diatta
Kévin Hoggas
73′ Charles De Ketelaere
Frank Kanoute73′
Mats Rits
Anthony Musaba  46′
Hans Vanaken
Ike Ugbo
86′ Ruud Willem Vormer
Kylian Hazard69′ 78′
90′ Michael Krmenčík
Dino Hotič
Ethan Shea Horvath
Warleson Stellion Lisboa Oliveira
Brandon Mechele
Victor Alexander da Silva85′
66′ Eduard Sobol
Jérémy Taravel
86′ Thomas Van den Keybus
Calvin Dekuyper
Youssouph Mamadou Badji
Andi Koshi
73′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Thibo Somers78′
Siebe Schrijvers
Charles Vanhoutte73′

Zespół FC Brugge zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały, dwa razy obijał słupki bramki jedenastki Cercle Brugge.

Piłkarze FC Brugge dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.