Liga belgijska - 7. kolejka First Division A: Beerschot-Wilrijk - Waasland-Beveren 3-2 (1-2)

W meczu 7. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 26 września, zespół Beerschot-Wilrijka zwyciężył z Waasland-Beveren 3-2 (1-2). Mecz na Olympisch Stadion w Antwerpii obejrzało 3 200 widzów.

7. kolejka Belgia - First Division A
2020-09-26 16:15 | Stadion: Olympisch Stadion | Widzów: 3200 | Arbiter: W. De Cremer
D. Heymans 13'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waasland-Beveren w 11. minucie spotkania, gdy Joseph Efford zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Jur Schryvers.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Waasland-Beveren, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Daan Heymans. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Andreasa Wiegla.

Zawodnicy Beerschot-Wilrijka odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 42. minucie gola kontaktowego strzelił Tarik Tissoudali. Przy zdobyciu bramki pomógł Raphael Holzhauser.

Drugą połowę jedenastka Beerschot-Wilrijka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mohameda Halaimię wszedł Tom Pietermaat. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Mariusowi Noubissiemu z Beerschot-Wilrijka.

Trener Beerschot-Wilrijka postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Frédérica Fransa i na pole gry wprowadził napastnika Musashiego Suzukiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Abdulia Sanyang zastąpił Lorisa Brogna. Chwilę później trener Waasland-Beveren postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Josepha Efforda. Na boisko wszedł Din Sula, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Waasland-Beveren doszło do zmiany. Jenthe Mertens wszedł za Andreasa Wiegla.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 2-2 w 79. minucie zdobył Musashi Suzuki. Asystę przy golu zanotował Loris Brogno.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Leonardo Bertone, piłkarz Waasland-Beveren. W 86. minucie w zespole Waasland-Beveren doszło do zmiany. Danel Sinani wszedł za Matthiasa Verretha.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Loris Brogno. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Raphael Holzhauser.

Dwie minuty później sędzia przyznał kartkę Jurowi Schryversowi z jedenastki gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Brendan Schoonbaert
74′ Frédéric Frans
Jur Schryvers90′
46′ Mohamed Reda Halaimia
Matthias Verreth86′
64′ Marius Noubissi
Daan Heymans  13′
74′ Abdulia Sanyang
Leonardo Bertone82′
 42′ Tarik Tissoudali
Andrija Vukčević
46′ Tom Pietermaat
Denzel Jubitana
Yan Vorogovskiy
Aboubakary Koita
74′  90′ Loris Brogno
Danel Sinani86′
74′  79′ Musashi Suzuki
Din Sula77′

Drużyna Beerschot-Wilrijka była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Beerschot-Wilrijka otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.